Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Spotkanie kolędnicze w Bogutach-Piankach (zdjęcia)

Po raz trzydziesty piąty w Bogutach-Piankach odbyło się spotkanie kolędnicze. Od wielu lat wydarzenie ma charakter przeglądu i gromadzi zespoły kolędnicze, chóry, zespoły ludowe oraz uczniów okolicznych szkół już od ponad trzech dekad.

2020/01/spotkanie-noworoczne-boguty-pianki-016-jpg_5e16e457c8931 Fot. Urząd Gminy w Bogutach-Piankach

W związku z tym, że gmina Boguty-Pianki leży na pograniczu województw mazowieckiego i podlaskiego, przegląd obejmuje swoim zasięgiem kilka powiatów i dwa województwa.

Podczas tegorocznego spotkania tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach pękał w szwach. Na scenie kolejno pojawiali się 9-letnia skrzypaczka Wiktoria Walska z Warszawy, Zespół Kolędniczy "Herody" i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach, chór szkolny i grupa prezentująca jasełka ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, Zespół Kolędniczy z Wyszonek-Błoni w przedstawieniach "Z kozą" i "Herodem", Zespół ludowy "Zapominajka" z Zarąb Kościelnych, Zespół Kolędniczy "Herody" z Bogut-Pianek, Jacek Nowak z ruchomą szopką z Wąsosza i Zespół Śpiewaczy Nadbużanie z Nura.

- Tradycją jest, że w czasie występów koza, diabeł i śmierć wędrują między widzami strasząc i rozbawiając publiczność. Tak też było i w tym roku. W czasie występów panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach serwowały spragnionym widzom napoje i słodkie przekąski - informuje Urząd Gminy w Bogutach-Piankach.

Na zakończenie tradycyjnie członkowie zespołów, zaproszeni goście oraz widzowie wspólnie odśpiewali kolędę "Bóg się rodzi". Za wspaniałe występy podziękował artystom wójt Jędrzej Drewnowski i obecna dyrektor GOKiS Izabela Bogucka.

Trzydziesta piąta edycja spotkania kolędnicze odbyła się, w poniedziałek 6 stycznia, w Bogutach-Piankach. Pomysłodawcą spotkań kolędniczych jest Roman Świerżewski - wieloletni dyrektor GOKiS.


Zobacz zdjęcia: Spotkanie kolędnicze w Bogutach-Piankach (zdjęcia)

1/21
2/21
3/21
4/21
5/21
6/21
7/21
8/21
9/21
10/21
11/21
12/21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.