Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Jesteś przyjazny WOT? Pracodawco zgłoś się do konkursu!

W środę 22 stycznia br. mija termin zgłoszeń do konkursu "Pracodawca przyjazny WOT". W tym roku zmieniły się zasady kwalifikacji. Zgłoszenie kandydata może przesłać nie tylko pracownik - żołnierz WOT, ale też sam pracodawca zatrudniający żołnierzy.

2020/01/pracodawca-przyjazny-wot-statuetka-jpg_5e1dcf828c6e8 Fot. 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

- Termin zgłoszeń do konkursu mija 22 stycznia. Każdy pracodawca, który zostanie do tego czasu zgłoszony przez swoich pracowników - żołnierzy WOT, albo sam wyśle swoje zgłoszenie, będzie walczył o tytuł "Pracodawcy przyjaznego WOT" - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzeczniczka prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Gala finałowa odbędzie się w maju, wtedy poznamy finalistę konkursu oraz laureatów.

Tegoroczna edycja konkursu jest drugą w historii WOT. W stosunku do zeszłorocznej edycji dokonano kilku ważnych zmian. Ilość kategorii została zwiększona do czterech, w których można zgłaszać kandydatów. Do grupy pierwszej są kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy drugiej zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii trzeciej będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii czwartej - ze szkolnictwa. W tym roku zgłoszenia mogą też przesyłać sami pracodawcy, którzy zatrudniają żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

- Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania szczególnie w aspekcie lokalnym oraz doceniają korzyści jakie wynikają z zatrudniania terytorialsów - wyjaśnia rzeczniczka prasowa 5 MBOT.

Rok temu tytuł "Przyjaznego WOT" został przyznany Tomaszowi Kądziołce, prezesowi Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury, wyróżnionych zostało też trzynastu laureatów szczebla wojewódzkiego.

Konkurs "Pracodawca przyjazny WOT" jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego wojska obrony terytorialnej już od blisko trzech lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca - służba.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej Wojska Polskiego.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.