Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Spotkanie kolędnicze w gminie Boguty-Pianki

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach odbyło się 35 Spotkanie Kolędnicze. Organizowany przez gminę Boguty-Pianki i GOKiS przegląd przyciąga gości z kilku powiatów i dwóch województw. 

jaselka_sp1_26_12_16 fot. poglądowe

Spotkania mają charakter przeglądu i gromadzą zespoły kolędnicze, chóry, zespoły ludowe oraz uczniów okolicznych szkół już od ponad trzech dekad. Podczas tegorocznego spotkania tradycyjnie sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu zgromadziła wielu gości.

Na scenie  pojawili się m.in skrzypaczka Wiktoria Walska z Warszawy, Zespół Kolędniczy „Herody” i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach- Buciach, chór szkolny i grupa prezentująca jasełka ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, Zespół Kolędniczy z Wyszonek Błoni w przedstawieniach „Z kozą” i „Herodem”, Zespół ludowy” Zapominajka” z Zarąb Kościelnych, Zespół Kolędniczy „Herody” z Bogut-Pianek, Jacek Nowak z ruchoma szopką z Wąsosza, Zespół Śpiewaczy Nadbużanie z Nura.

Widzowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu śpiewając kolędy i odpowiadając na zapytania płynące ze sceny. Nie zabrakło również tradycyjnego wędrowania kozy, diabła i śmierci między widzami, straszących i rozbawiających publiczność. Na zakończenie tradycyjnie członkowie zespołów oraz widzowie wspólnie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Za wspaniałe występy artystom podziękował wójt gminy Jędrzej Drewnowski oraz obecna Pani dyrektor GOKiS Izabela Bogucka.

35. Spotkanie Kolędnicze w Bogutach-Piankach odbyło się 6 stycznia br. w  sali widowiskowej GOKiS.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.