Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Aplikacja mobilna "Alarm112" już dostępna. Będzie przydatna szczególnie osobom niedosłyszącym (wideo)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną "Alarm112", która służy wysyłaniu zgłoszeń alarmowych bezpośrednio do Centrum Powiadamiana Ratunkowego. Aplikacja mobilna dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych Android i iOS.

2020/02/aplikacja-mswia-jpg_5e455b512a2d5 Fot. MSWiA

Aplikacja umożliwia, w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego, przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące.

"Alarm112" umożliwia, poprzez wybór odpowiednich piktogramów, określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich, ze względu na rodzaj i miejsce zdarzenia, służb ratunkowych.

Pamiętaj! Korzystaj z tej aplikacji tylko w sytuacji zagrożenia. Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie. Gdy zgłaszasz zdarzenia, które nie są alarmowe, w tym samym czasie ktoś inny może potrzebować pomocy.

Aby skorzystać z "Alarm112", należy pobrać aplikację i dokonać rejestracji. Można ją pobrać bezpośrednio ze strony rządowej.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.