Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


30 tys. zł dla gminy Boguty-Pianki na zakup sprzętu dla dzieci do zdalnej nauki

Spółka Gaz-System przekazała 30 tys. zł na zakup sprzętu do zdalnej nauki dla dzieci z gminy Boguty-Pianki.

2020/05/tablet-boguty-pianki-jpg_5ecb70c89b811 Fot. Urząd Gminy w Bogutach-Piankach

Epidemia koronawirusa spowodowała szereg trudności i barier w nauczaniu dzieci i młodzieży. Zdalny system nauki wymaga posiadania sprzętu komputerowego i dostępu do internetu przez każdego ucznia w domu, na co wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dlatego spółka Gaz-System uruchomiła w maju program, dzięki któremu szkoły w 25 gminach w Polsce mogą zakupić sprzęt IT niezbędny do nauki zdalnej.

Akcja Gaz-System wpisuje się w rządowy program zapobiegania cyfrowemu wykluczeniu uczniów. Dzięki niej lokalne samorządy otrzymują od spółki pieniądze na zakup sprzętu komputerowego takiego, jak: laptopy, tablety, słuchawki oraz routery z mobilnym internetem, który trafia do uczniów na czas trwania nauki zdalnej. Po jej zakończeniu szkoły będą mogły wykorzystywać otrzymany sprzęt podczas zajęć lekcyjnych.

- W tym trudnym czasie pandemii każda pomoc dla nauczycieli oraz uczniów może okazać się nieoceniona. Dlatego Gaz-System postanowił włączyć się w walkę ze skutkami społecznymi wirusa COVID-19 i wesprzeć finansowo szkoły, które dzięki programowi "Gaz-System dla edukacji" będą mogły kupić najbardziej potrzebującym uczniom komputery do nauki zdalnej - powiedział Tomasz Stępień, prezes zarządu Gaz-System.

- "Gaz-System dla edukacji" to realna pomoc ze strony narodowego operatora w przezwyciężaniu skutków epidemii. Ułatwienie dzieciom w wielu powiatach uczestnictwa w zdalnej edukacji będzie cenne także po zażegnaniu zagrożenia wirusem COVID - podkreśla Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

- Epidemia jest dla nas wszystkich trudnym egzaminem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Tym bardziej cieszę się, że spółki skarbu państwa aktywnie włączają się w pomoc dla uczniów i nauczycieli w tej bezprecedensowej sytuacji. Odpowiedzialna postawa Gaz-System potwierdza, że w sytuacjach kryzysowych potrafimy działać solidarnie - mówi Michał Kurtyka, minister klimatu.

Program "Gaz-System dla edukacji" będzie realizowany na terenie województw, w których spółka posiada sieci przesyłowe lub realizuje inwestycje infrastrukturalne. Wsparcie Gaz-Systemu dotarło już do gminy Boguty-Pianki, dzięki niemu gmina mogła zakupić 27 tabletów, które trafiły do Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach-Piankach.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.