Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Droga w Tymiankach-Skórach gotowa

Wczoraj w gminie Boguty-Pianki nastąpiło uroczyste zakończenie budowy drogi gminnej od miejscowości Tymianki-Skóry do drogi wojewódzkiej nr 694. Wybudowano drogę na odcinku o długości 674 mb.

2020/06/otwarcie-drogi-tymianki-jpg_5ef1b936a4215 Fot. Urząd Gminy w Bogutach-Piankach

- Podstawowym celem było podniesienie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi oraz poprawę stanu połączeń komunikacyjnych. W zakres inwestycji wchodziło: wykonanie nawierzchni bitumicznej o szerokości 5 m, właściwej podbudowy oraz poboczy i zjazdów oraz umocnienie skarp na części odcinka - informuje Urząd Gminy w Bogutach-Piankach.

Wykonawcą inwestycji była firma Adama Witkowskiego z Miedznej. Inwestycja została sfinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 416 875 zł co stanowiło niespełna 70 proc. wartości zadania wynoszącego 606 898,21 zł.

Na realizacje czeka już kolejna inwestycja z gminy Boguty-Pianki, która ma szanse uzyskać wsparcie w Funduszu Dróg Samorządowych jeszcze w tym roku. Aktualnie na liście rezerwowej funduszu znajduje się zadanie: "przebudowa ulicy Nowej i ulicy Targowej w miejscowości Boguty-Pianki".


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.