Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Dowiedz się, co eksperci sądzą o odżywkach medycznych

Żywienie medyczne zdaniem ekspertów jest kluczowym elementem terapii w wielu chorobach, w tym onkologicznych. Dowiedz się, dlaczego

2020/06/dowiedz-sie-co-eksperci-sadza-o-odzywkach-medycznych-jpeg_5ef5d092b9a19

Niedożywienie a odżywki medyczne


Intensywne terapie wymagające stosowania ogólnoustrojowych antybiotyków, chemioterapii czy sterydów mogą prowadzić do zmniejszenia przyswajalności składników odżywczych ze spożywanych posiłków. Co gorsza, większość intensywnych terapii, a także stres powodowany chorobą znacząco pogarsza apetyt pacjentów. W konsekwencji stan osłabionego walką z chorobą organizmu dodatkowo pogarsza się z powodu niedożywienia. To z kolei prowadzi do wydłużenia czasu terapii i rekonwalescencji, gorszego gojenia się ran, a także osłabienia efektywności radioterapii, chemioterapii czy antybiotykoterapii. Pacjent z niedożywieniem znacznie gorzej znosi poszczególne elementy terapii, co często prowadzi do ich zarzucenia, a przez to nawrotu choroby i pogorszenia się stanu zdrowia.

Odżywki medyczne wspomagają organizm przez cały okres trwania terapii. Są łatwo przyswajalne, doskonale tolerowane przez większość pacjentów i znacząco zmniejszają ryzyko niedożywienia organizmu.

Kiedy stosuje się odżywki medyczne?


Specjaliści polecają sięganie po odżywki medyczne w sytuacjach, w których istnieje duże prawdopodobieństwo pogorszenia ogólnej kondycji organizmu na skutek niedostatecznej podaży witamin, minerałów i substancji odżywczych. Dzieje się tak głównie w czasie intensywnych kuracji, ale również rekonwalescencji pooperacyjnej. Odżywki medyczne to także dobry sposób na uzupełnienie diety seniorów cierpiących z powodu zaburzeń łaknienia, jak również chorych dzieci. Lekarze zalecają jednak podawanie odżywek medycznych o składzie dostosowanym do potrzeb pacjenta - decyzję o tym, jaki preparat będzie najlepszy dla danej osoby, zawsze warto skonsultować ze specjalistą.

Na stronie MojFresubin.pl znajdziesz informacje o poszczególnych rodzajach odżywek medycznych najwyższej jakości.

Czy odżywki medyczne są bezpieczne?


Stosowanie odżywek medycznych pod okiem lekarza prowadzącego jest w pełni bezpieczne i niemal zupełnie pozbawione ewentualnych skutków ubocznych. Przed zastosowaniem danego preparatu należy jednak upewnić się, że pacjent nie ma uczulenia na składniki w nim zawarte. Jak jednak donoszą specjaliści, zdarza się to niebywale rzadko.

Gdzie można zakupić odżywki medyczne?


Odżywki medyczne powinny zawsze pochodzić ze sprawdzonego źródła. Eksperci alarmują, że zakup preparatów medycznych powinien odbywać się jedynie bezpośrednio od producenta za pomocą jego platformy internetowej, w firmowym sklepie stacjonarnym lub aptece. Tylko w ten sposób mamy pewność, że odżywki przechowywane były zgodnie z zaleceniami i w odpowiedniej temperaturze.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.