Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


290 tys. zł od samorządu Mazowsza dla gmin z powiatu ostrowskiego na bazę sportową

Przebudowa boiska w Broku, remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Małkini Górnej, adaptacja części poddasza w Brudkach Starych na ogólnodostępną salę gimnastyczną to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza.

2020/04/pieniadze-kasa-jpg_5e8c47f6f2ca9

Radni województwa zdecydowali o przyznaniu ponad 10 mln zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2020. W sumie w całym województwie zostanie zrealizowanych 114 projektów, w tym 13 w subregionie ostrołęckim.

Jak podkreśla Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, projekty sportowe to inwestycje, które trudno byłoby zrealizować, gdyby nie pomoc samorządu województwa.

- Nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane. Z naszego wsparcia w tegorocznej edycji skorzysta 13 samorządów z subregionu ostrołęckiego - podkreśla Elżbieta Lanc.

To już trzecia edycja Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na realizację zadania samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 114 inwestycji, z czego 13 w subregionie ostrołęckim. 

- W tym roku w ramach naszego autorskiego Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej pomożemy stworzyć aż 114 obiektów sportowych. Na ten cel przeznaczamy 10 mln zł. Zapotrzebowanie na wsparcie było w tym roku ogromne. Wartość złożonych wniosków ponad trzykrotne przekraczała kwotę, jaką mogliśmy na ten cel przeznaczyć. To pokazuje, jak bardzo mieszkańcy potrzebują takich inwestycji - zaznacza Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego. 

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in. hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

Lista zadań dofinansowanych z terenu powiatu ostrowskiego:
- Gmina Brok - przebudowa boiska w miejscowości Brok - 90 tys. zł,
- Gmina Małkinia Górna - remont nawierzchni sportowej w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej - 100 tys. zł,
- Gmina Wąsewo - adaptacja części poddasza w Publicznej Szkole Podstawowej w Brudkach Starych na ogólnodostępną salę gimnastyczną wraz z zapleczem - 100 tys. zł.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.