Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Boguty Pianki


Minister Cyfryzacji na Gminnych Obchodach 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski wziął udział w Gminnych Obchodach 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej w Gminie Boguty Pianki. Uroczystość odbyła się w niedzielę, 2 sierpnia. 

2020/08/minister-cyfryzacji-boguty-pianki-jpg_5f29255840bb7 Fot. FB Marek Zagórski

Uroczystość rozpoczęła Msza św. w intencji ojczyzny. W czasie mszy kazanie wygłosił ks. dr Waldemar Świątkowski. Podczas wydarzenia zasadzono również pierwszy ze stu dębów, które wedle planu mają zasadzić mają władze gminy Boguty-Pianki. Dęby mają upamiętnić żołnierzy i ludność cywilną walczącą za Polskę. 

"Dziękuję Wójtowi Gmina Boguty-Pianki za zaproszenie na Gminne Obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wspólnie złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamiątkową, zasadziliśmy pamiątkowe drzewa oraz zjedliśmy posiłek z kuchni polowej."  Pisze Marek Zagórski na Facebooku.

Marek Zagórski jest prawicowym politykiem należącym do partii PiS, jest absolwentem pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. W swojej dotychczasowej karierze należał do partii Polska Razem Zjednoczona Prawica, oraz do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W latach 90. kierował lokalnymi mediami w Szczecinie, a w 1998 roku pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta Szczecina. 

2020/08/minister-cyfryzacji-boguty-pianki2-jpg_5f29256d4694a Fot. FB Marek Zagórski

 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.