Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Policja


Policja skontrolowała 285 autobusów. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne

Jednym z ważnych zadań mazowieckiej policji jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na wakacje.

2021/08/autobus-fot-freepik-jpg_610a8b370601f Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci w ramach działań "Bezpieczne wakacje" sprawdzili na Mazowszu 285 autobusów i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Organizatorzy wycieczek oraz rodzice mają możliwość zgłaszać autobusy, które powinny przejść kontrolę.

Przeprowadzono 114 kontroli w wyznaczonych miejscach, a 171 kontroli odbyło się na mazowieckich drogach. Podczas sprawdzania autobusów zatrzymano trzy dowody rejestracyjne, między innymi za brak aktualnych badań technicznych, za wyciek płynów eksploatacyjnych oraz za pękniętą szybę czołową. Stwierdzono również jeden przypadek niezgodności drogomierza, wskazanie podczas kontroli było niższe niż podczas przeprowadzonych ostatnich badaniach technicznych. Dalsza jazda, w każdym przypadku została uniemożliwiona.

Podczas kontroli przez policję sprawdzany jest stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierowcy, a także stan trzeźwości. Warto poinformować policjantów wcześniej o planowanym wyjeździe by uniknąć zbyt długiego oczekiwania na przyjazd patrolu.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.