Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Szcześć projektów z podregionu ostrołęckiego w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

Zakończył się kolejny etap drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało 111 projektów, w tym sześć z podregionu ostrołęckiego.

2021/08/szczesc-projektow-z-podregionu-ostroleckiego-do-drugiej-edycji-budzetu-obywatelskiego-mazowsza-fot-samorzad-wojewodztwa-mazowieckiego-jpg_610b85f4b50e8 Fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego

Do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili 252 projekty, w tym 182 w podregionach oraz 70 w ogólnowojewódzkich. Decyzją zarządu wynik pozytywny otrzymało sześć z podregionu ostrołęckiego i to na nie mieszkańcy będą mogli głosować.

Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza udowodniła, że mieszkańcy chcieliby aktywnie uczestniczyć w życiu regionu, mają plany oraz pomysły i chcieliby je realizować. Projekt wymaga od zgłaszających dostosowania projektów do wymogów oraz zebrania podpisów. Pośród ocenionych pozytywnie projektów znalazły się również projekty o charakterze inwestycyjnym, a także te bardziej społeczne.

Możliwość głosowania będzie od 20 września do 10 października. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos na projekt ogólnowojewódzki oraz głos na projekt podregionalny. W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głos będzie można oddać przez internet z telefonu lub komputera oraz w siedzibie urzędu i jego delegaturach.

Projekty z podregionu ostrołęckiego:

  1. "Przystanek Relacje” - program wychowawczo-profilaktyczny dla dzieci i młodzieży podregionu ostrołęckiego
  2. Festiwal Kultury Ludowej Mazowsza - warsztaty i publikacja
  3. Letnia szkoła archeologii - szukamy skarbów na północnym pograniczu Mazowsza
  4. Wpływ mamy, więc o siebie i o innych dbamy
  5. Zakup dwóch ambulansów dla Meditrans Ostrołęka
  6. Poprawa bezpieczeństwa na terenie Miasta Przasnysz poprzez doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu dróg wojewódzkich

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.