Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Wrócą opady śniegu, ale będą przelotne. Uwaga na silny wiatr

Polska. W nadchodzących dniach będzie pochmurno i wystąpią opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W święto Trzech Króli miejscami sypnie też śniegiem, a termometry pokażą od 0 do 3 stopni.

2021/03/pogoda-zima-wiosna-10-jpg_603cd2da43c1e

Środa przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami na północy kraju. Prognozuje się przelotne opady deszczu do 5 litrów wody na metr kwadratowy, na południu do 10 l/mkw. Na północy i zachodzie opady przechodzić będą w deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie od 3 st. C na północnym wschodzie i Pomorzu Zachodnim, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

W czwartek, w święto Trzech Króli, będzie pochmurno z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami śniegu do 1-3 centymetrów. Na Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem do 5 l/mkw. Tylko na północnym zachodzie Polski nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni i zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h.

Piątek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. Tylko na Pomorzu słabo popada deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Podlasiu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. 

 

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.