Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pogoda na 5 dni. Polska w zasięgu mroźnego wyżu znad Skandynawii

W nadchodzącym tygodniu kraj znajdzie się w zasięgu mroźnego i pogodnego wyżu znad Skandynawii. Z każdym dniem będzie coraz zimniej. Temperatura w ciągu dnia może spaść do -5 stopni Celsjusza.

źródło: x-news

Niedziela będzie pochmurna na zachodzie kraju. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku wystąpią niewielkie opady mokrego śniegu i śniegu z deszczem do trzech litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym prognozuje się większe przejaśnienia, a na wschodzie - rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od -1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, Podlasiu, Warmii, przez 1 st. C w centrum kraju, do 3 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr.

Poniedziałek upłynie pod znakiem pochmurnej aury z przejaśnieniami. Na zachodzie okresami popada słaby śnieg do 1-2 centymetrów. Temperatura maksymalna wyniesie od -2 st. C na północnym wschodzie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na zachodzie. Wschodni i północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Wtorek zapowiada się pochmurnie z większymi przejaśnieniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Pomorzu. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z północnego wschodu i wschodu.

W środę będzie pogodnie, ale zarazem mroźno. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od -5 st. C na Podlasiu, przez -3 st. C w centrum kraju, do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje północno-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Na czwartek synoptycy prognozują małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie od -2 st. C na Podkarpaciu, przez 0 st. C w centrum kraju, do 1 st. C na Pomorzu. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.