Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pogoda na kolejny tydzień. Najpierw ściśnie mróz, potem pojawią się silne porywy i intensywne opady

Pogoda na kolejny tydzień zapowiada się dynamicznie. Od środy prognozowany jest powrót tęgiego mrozu - miejscami termometry nad ranem mogą pokazywać nawet -15 stopni. Kolejne dni zapowiadają się wietrznie i śnieżnie. Najbardziej intensywnych opadów należy spodziewać się w niedzielę.

2021/03/pogoda-zima-wiosna-12-jpg_603cd2f33346e

W poniedziałek na zachodzie i południowym zachodzie kraju utrudnieniem będą słabe opady śniegu poniżej centymetra i śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez -1 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu, będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek w centrum i na południowym wschodzie okresami może słabo prószyć śnieg do 1-2 cm. Termometry pokażą maksymalnie od -4 st. C na Suwalszczyźnie, przez -2 st. C w centrum kraju, do -1 st. C na Pomorzu. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu i wschodu.
Wróci mróz

Środa zapowiada się mroźnie. Rankiem na północnym wschodzie możliwe jest nawet -15 st. C. W ciągu dnia maksymalna temperatura sięgnie od -5 st. C na Podlasiu, przez -4 st. C w centrum kraju do 0 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni i zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. 

Źródło: x-news.pl


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.