Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Czym się kierować przy wyborze materaca antyalergicznego?

Wszelakie alergie mogą negatywnie wpływać na jakość snu. Katar czy złe samopoczucie nie pozwalają się wysypiać.

2022/01/czym-sie-kierowac-przy-wyborze-materaca-antyalergicznego-kopia-jpg_61dd94dad255e

Niewiele osób wie jednak o tym, że bardzo duże znaczenie dla wypoczynku ma właściwie dobrany materac. Alergik powinien wybrać produkt, który będzie odpowiadał jego potrzebom i zminimalizuje ryzyko gromadzenia się w nim szkodliwych mikroorganizmów.

Materace z matą kokosową - idealne dla alergików 

Warto zwrócić uwagę na różne materace dla alergika w Ostrowie. Ciekawym rozwiązaniem może być mata kokosowa. Jest to bardzo interesujący materiał o ciekawych właściwościach. Mata sprawia, że materac staje się twardszy. Mata doskonale przepuszcza powietrze i chroni podłoże przed rozwojem różnych roztoczy i mikroorganizmów. 

Ponadto mata kokosowa ma wiele innych zalet. Powstała w formie sprężyn kieszeniowych, które pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu zapewniają większy komfort użytkowania. Jedna warstwa to lateks, który wyróżnia się bardzo wysoką sprężystością oraz wytrzymałością. Użytkownik, który odpoczywa na takim podłożu może liczyć na duża wygodę. Materac dopasowuje się do ciała i zapewnia idealne podparcie dla kręgosłupa.

2022/01/materace-z-mata-kokosowa-idealne-dla-alergikow-kopia-jpg_61dd94f5b5a2d

Zdrowy sen 

Mimo, że materace dla alergika to dość specjalistyczne produkty, wcale nie muszą być bardzo drogie. Przykładem może być materac lateksowy 100x200 renomowanej marki Hilding Anders. Wszystkie materiały, które wykorzystano do jego produkcji są zdrowe i nie wywołują żadnych reakcji alergicznych. Dzięki wykorzystaniu specjalnego, białego pokrowca, ma on właściwości przepuszczania powietrza i wentylacji. Warto sprawdzić także: https://sennamaterace.pl/114-materace-100x200.

Specjalne wkłady dla wymagających 

Osoby wymagające, które nie nie potrafią zdecydować się na konkretną twardość materacu, powinny wybrać wkład, który charakteryzuje się dwoma poziomami. Dzięki temu użytkownik może, przetestować każdą ze stron i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Znacznie zwiększa to komfort użytkowania. Dodatkowo, jeśli regularnie obraca się materac, można przedłużyć jego żywotność i zapewnić właściwą wentylację. 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są specjalne nacięcia i profilowania, która umożliwiają przepływ powietrza i zapobiega gromadzeniu się wewnątrz mikroorganizmów, które mają szkodliwe działanie. Materace tego typu spełniają wysokie standardy dotyczące ergonomii, klimatu, higieny i trwałości, co potwierdziło wielu ekspertów. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest certyfikat AEH. 

Materace hipoalergiczne 

Ciekawym rozwiązaniem są materace hipoalergiczne, które posiadają specjalne mikrokapsułki, które w trakcie użytkowania uwalniają przyjazne bakterie, które zmniejszają pleśń oraz wilgoć. Mają one także swój udział w walce z roztoczami. Kolejną ich właściwością jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów. Materac będzie świeży i czysty. 

Hipoalergiczne materace można zakupić w różnych rozmiarach i stylach. Dlatego bez problemu można je dopasować do swoich potrzeb. Dostępne są zarówno wyjątkowo twarde materace ortopedyczne, jak i bardziej miękkie modele wykonane z pianki memory, która zapamiętuje kształt ciała i się do niego dopasowuje. 

Warto wybrać idealny materac dla alergika, który zapewni zdrowy i wygodny sen, a także wysoki komfort. Na rynku dostępne jest wiele intersujących modeli, które należy wziąć pod uwagę. Najlepsze materace hipoalergiczne wcale nie musza być bardzo drogie. 

2022/01/materace-hipoalergiczne-kopia-jpg_61dd950e27093

Artykuł partnera

 


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.