Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Środa pochmurna z opadami. Układy niżowe znad Bałkanów sprowadzą do nas deszcz i burze

Środa przyniesie na południowym zachodzie, południu i południowym wschodzie Polski umiarkowane zachmurzenie, okresami duże, z przelotnymi opadami deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Na Dolnym Śląsku i w Sudetach możliwe są burze z opadami do 15 l/mkw. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Nizinie Śląskiej. Powieje południowo-wschodni i wschodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr.

2022/03/pogoda-wiosna-fot-ostrowmaz24-7-jpg_6245476e45006

W czwartek tylko na północnym wschodzie kraju dopisze pogodna aura i tam też nie popada. Poza tym prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przemieszczające się od zachodu w głąb kraju opady deszczu do 10 l/mkw. Na południu zagrzmi. Podczas burz spadnie do 20 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 19 st. C w centrum kraju, do 20 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr, tylko na zachodzie północny, będzie słaby i umiarkowany, w burzy silny.

Piątek upłynie pod znakiem pogodnej aury bez opadów na północnym zachodzie Polski. W pozostałych regionach wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami popada deszcz do 10 l/mkw., na Podkarpaciu spadnie do 30 l/mkw., możliwe są też burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 14 st. C na Podlasiu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Pogórzu Karpackim. Powieje słaby i umiarkowany, w burzy silny wiatr z północnego zachodu. 

 

Źródło: x-news.pl

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.