Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Piątek z przelotnymi opadami. Sobota będzie najcieplejszym dniem weekendu

W piątek na wschodzie, południu i w centrum kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami i przelotnymi opadami deszczu. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wystąpią burze z opadami deszczu rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru przekraczającymi 80 kilometrów na godzinę. Poza tym czeka nas pogodny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Wiatr powiej słabo i umiarkowanie, z kierunków zmieniających się.

2022/03/pogoda-wiosna-fot-ostrowmaz24-jpg_6245466db4e21

Sobota w województwach północnych i zachodnich zapowiada się z przelotnymi opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju będzie na ogół pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 16 st. C. na Podlasiu do 22 st. C. na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni.

W niedzielę przelotnie popada na Podkarpaciu. W innych regionach nie spodziewamy się deszczu, a zachmurzenie okaże się zmienne od dużego na południu do małego na północy kraju. Temperatura maksymalna osiągnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C. na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. 

 

Źródło: x-news.pl

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.