Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Ponad 25 stopni i możliwe burze. Pogoda na najbliższe dni

Przez najbliższe dni możemy spodziewać się stopniowego wzrostu temperatury. W wielu regionach termometry wskażą ponad 25 stopni Celsjusza w cieniu. Mogą też nadciągnąć burze z silniejszymi opadami deszczu. Na horyzoncie rysuje się już jednak ochłodzenie.

źródło: x-news

Wtorek zapowiada się pogodnie i słonecznie. Na zachodzie i północy prognozowany jest stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna sięgnie od 16 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z kierunków południowych.

W środę w południowej połowie kraju będzie pogodnie, nie powinno też padać. W pozostałych regionach spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz okresami przelotne opady deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Niewykluczone są również lokalnie burze. Termometry pokażą maksymalnie od 18 st. C na Suwalszczyźnie, przez 25 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny.

W czwartek na niebie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie. W wielu regionach Polski spadnie do 5-10 l/mkw. deszczu. Wyjątkiem będą Mazury i Suwalszczyzna. W południowej połowie kraju prognozowane są burze z opadami o sumie 10-15 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni, umiarkowany wiatr, który w czasie burz może przybierać na sile. 


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.