Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Czeka nas duża zmiana pogody. Nadchodzą gwałtowne burze z gradem i silnym wiatrem

W nadchodzących dniach czeka nas zmiana aury. Pożegnamy się ze słoneczną pogodą za sprawą niżów, które wędrować będą nad Polską. Przyniosą one opady deszczu oraz burze, podczas których wiatr rozpędzi się nawet do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami może pojawić się grad.

2022/03/pogoda-wiosna-fot-ostrowmaz24-2-jpg_624546f7e0f18

Piątek przyniesie umiarkowane i duże zachmurzenie z opadami deszczu do 15 litrów wody na metr kwadratowy, które przemieszczą się z głębi kraju nad południowy wschód. W godzinach popołudniowych na południu oraz częściowo w centrum i wschodzie Polski pojawią się burze. Lokalnie możliwe są też opady gradu. Termometry pokażą maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 kilometrów na godzinę. W burzach rozpędzi się do 60-80 km/h.

Sobota upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. Dodatkowo na południu, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum kraju zagrzmi. W burzach spadnie do 20 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr, dość silny, osiągnie prędkość do 50-70 km/h, a lokalnie porywy dojdą do 90 km/h.

Niedziela upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Na wschodzie i częściowo w centrum kraju okresami popada deszcz do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 12 st. C na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje północno-zachodni, na zachodzie umiarkowany, poza tym dość silny wiatr osiągający prędkość do 50-70 km/h. 

 

Źródło: x-news.pl

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.