Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Pochmurna niedziela z deszczem. Burze ponownie będą pojawiać się nad Polską od wtorku

Pogoda ustabilizuje się na krótko na przełomie tygodnia. Burze ponownie będą pojawiać się nad Polską od wtorku. Spodziewamy się również niebezpiecznie silnych porywów wiatru. W ciągu kolejnych dni nad kraj będzie naprzemiennie napływać chłodne i ciepłe powietrze.

źródło: x-news

Niedziela na wschodzie oraz częściowo w centrum kraju upłynie pod znakiem pochmurnej aury ze słabymi opadami deszczu rzędu 2-5 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie będzie zmienne, lokalnie ze słabymi i umiarkowanymi, przelotnymi opadami deszczu. W tych miejscach również nie spadnie więcej niż 5 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 12-13 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach do 18-19 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągając prędkość do 50-60 kilometrów na godzinę. Słabszy okaże się jedynie na zachodzie kraju, a powieje z kierunku północno-zachodniego.

Poniedziałek przyniesie zachmurzenie od małego i umiarkowanego na zachodzie do dużego na wschodzie kraju, gdzie może również słabo i przelotnie popadać. Termometry pokażą maksymalnie od 16-17 st. C na wschodzie i północy do 20-22 st. C na zachodzie. Będzie wiać słaby i umiarkowany, zmienny wiatr.

We wtorek czeka nas duże zachmurzenie z opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Na Śląsku mogą pojawić się burze. Aury bez opadów z większymi rozpogodzeniami mogą spodziewać się mieszkańcy wschodnich regionów. Temperatura maksymalna osiągnie od 19 st. C w Suwałkach do 25 st. C we Wrocławiu. Wiatr będzie umiarkowany, tylko podczas burz silny. Powieje z południowego wschodu, skręcając na południowy zachód. 

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.