Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Weekend i końcówka miesiąca chłodna i deszczowa. Pogoda na najbliższe dni

Sobota przyniesie duże zachmurzenie w przeważającej części kraju, tylko w pasie południowym będzie ono umiarkowane. W północnej części kraju wystąpią przelotne opady deszczu do 5-10 litrów na metr kwadratowy. Mniej deszczu spadnie na południu Polski, bo jedynie 1-5 l/mkw. Opady nie wystąpią jedynie na Podkarpaciu. Zagrzmi na Mazurach i Podlasiu, gdzie mogą pojawić się burze z opadem do 15 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 14 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-70 kilometrów na godzinę.

źródło: x-news

W niedzielę będzie na ogół pochmurno z rozpogodzeniami. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. W południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane bez opadów. Termometry pokażą od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 16 st. C w centrum kraju, aż po 18 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

Poniedziałek upłynie pod znakiem chmur. Zachmurzenie w większości kraju będzie duże. Prognozowane są przelotne opady deszczu do 5 l/mkw. W zachodniej części kraju, szczególnie na Dolnym Śląsku, mogą wystąpić burze z opadem 10-15 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 15 st. C na północnym wschodzie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowo-wschodni, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany.
 

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.