Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pogoda


Będzie ciepło i burzowo. Pogoda na najbliższe dni

Wtorek przyniesie duże i umiarkowane zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o sumie 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Od Małopolski, poprzez Ziemię Łódzką i Mazowsze, aż po Mazury i Suwalszczyznę wystąpią intensywniejsze opady rzędu 10-15 l/mkw., a w godzinach popołudniowych i wieczornych - burze. Podczas wyładowań spadnie do 30 l/mkw., możliwy jest też grad. Padać nie będzie jedynie w pasie zachodnim oraz na południowym wschodzie Polski. Termometry pokażą maksymalnie od 22 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu. Powieje południowy i południowo-zachodni słaby i umiarkowany wiatr. Podczas burz będzie dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę.

2021/06/pogoda-lato-fot-ostrowmaz24-06-jpg_60c87be3c8d05

Środa we wschodniej połowie kraju upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu do 10-15 l/mkw. i burzami z opadem rzędu 20-30 l/mkw. Lokalnie pojawić się może grad. W zachodniej połowie Polski wystąpi zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, lokalnie ze słabym opadem przelotnego deszczu poniżej 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 19-20 st. C w pasie od Małopolski po Mazury do 26-27 st. C na południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze kraju temperatura wyniesie do 22-24 st. C. Powieje wiatr przeważnie zachodni, jedynie na wschodzie południowo-wschodni. Będzie słaby i umiarkowany, tylko podczas burzy dość silny, kiedy to osiągnie prędkość do 70 km/h.

Na czwartek synoptycy prognozują duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na obszarze całego kraju opady deszczu sięgną do 5 l/mkw. Na południowym wschodzie i południu pojawią się burze, podczas których spadnie do 20 l/mkw. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 21-22 st. C na przeważającym obszarze kraju do 25 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków, w burzach dość silny, rozpędzi się do 70 km/h. 

 

Źródło: x-news.pl


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.