Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Uroczystości z okazji 83. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem

W Andrzejewie odbyły się uroczystości poświęcone obchodom 83. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Jak co roku upamiętniono wydarzenia z 1939 roku i oddano hołd żołnierzom.

2022/09/obchody-rocznicy-bitwy-pod-letownica-i-andrzejewem-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_63204a4ec2af6 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W niedzielę, 11 września w Andrzejewie odbyły się uroczystości z okazji 83. Rocznicy Bitwy pod Łętownicą i Andrzejewem. Tego dnia upamiętnione zostały wydarzenia z 12 oraz 13 września 1939 roku i oddany został hołd żołnierzom, którzy dzielnie walczyli za ojczyznę. Obchody zostały rozpoczęte o 12.30 mszą świętą w kościele parafialnym w Andrzejewie. Ze względu na niesprzyjającą pogodę dalsza część uroczystości również trwała w kościele, gdzie zabrała głos Beata Ponichtera, wójt gminy Andrzejewo.

Wójt gminy w swoim przemówieniu przybliżyła historię 18 Dywizji Piechoty i podkreśliła duże męstwo żołnierzy walczących w tej bitwie. Kolejny punkt uroczystości przeniósł się do Mauzoleum w Andrzejewie, na którym pochowano ponad 400 żołnierzy 18 Dywizji Piechoty. Pomimo złej pogody odczytano Apel Pamięci, a delegacje złożyły kwiaty na grobach żołnierzy 18 Dywizji, Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej.


Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.