Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Dofinansowanie na inwestycję wodno-kanalizacyjną w Broku

Zostało przyznane kolejne dofinansowanie dla gminy Brok na inwestycję wodno - kanalizacyjną. W ramach zadania zostanie wykonane ponad 400 mb sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Żurawieniec w Broku.

2022/09/dofinansowanie-na-inwestycje-wodno-kanalizacyjna-w-broku-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_63343f7cad0ab Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

We wtorek 27 września burmistrz miasta i gminy Brok podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim o udzielenie wsparcia finansowego w ramach inwestycji w zakresie gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Brok. Przyznana została pomoc w wysokości 2 mln 294 tys. 676 złotych, co w całości pokryje koszty wykonania zadania. W związku z pracami zostanie rozbudowane ujęcie wody w miejscowości Bojany oraz wybudowane zostanie około 400 mb sieci kanalizacji sanitarnej na ul. Żurawieniec w Broku.

Rozbudowa stacji uzdatniania wody w Bojanach wiąże się z wykonaniem drugiej studni głębinowej, ustawieniem zbiorników retencyjnych, remontem budynku, instalacji elektrycznych, jak i również zakupem agregatu na wypadek braku prądu. Zadanie zostanie zrealizowane w 2023 roku.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.