Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Uroczystość Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów na terenie gminy Wąsewo

Gmina Wąsewo zorganizowała uroczystość Złotych, Diamentowych oraz Żelaznych Godów dla par, które obchodziły w tym roku swój jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

2022/10/obchody-zlotych-diamentowych-i-zelaznych-godow-w-gminie-wasewo-fot-urzad-gminy-wasewo-jpg_635fb0eecfd3b Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W niedzielę 23 października gmina Wąsewo zaprosiła 13 par zamieszkujących teren gminy na uroczystość Złotych, Diamentowych oraz Żelaznych Godów, które obchodziły w tym roku jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wąsewie, którą odprawił w intencji dostojnych jubilatów proboszcz, ks. kanonik Leszek Rukat. Następnie dalsza część uroczystości przeniosła się na halę sportową GCSiR, gdzie wójt gminy Wąsewo, przewodniczący rady gminy, radny powiatu, kierownik USC oraz sekretarz gminy wręczyli wręczyli za Złote Gody medale przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" oraz za Diamentowe i Żelazne Gody statuetki pamiątkowe od wójta Gminy Wąsewo. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Wąsewie Pani Urszula Zalewska wręczyła jubilatom upominki. 

Dodatkowo jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika i kwiaty oraz upominki od wójta Rafała Kowalczyka. Nie zabrakło symbolicznej lampki szampana, którą wzniesiono toast i zaśpiewano jubilatom "Sto lat".

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.