Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


90 mieszkańców gminy Małkinia Górna skorzystało z rehabilitacji w 2022 roku w ramach programu polityki zdrowotnej

Na terenie gminy Małkinia Górna 90 mieszkańców skorzystało z zabiegów rehabilitacyjnych oraz z działań edukacyjnych w zakresie profilaktyki wtórnej urazów oraz chorób obwodowego układu nerwowego. Wszyscy uczestnicy programu podnieśli poziom swojej wiedzy oraz uzyskali poprawę stanu zdrowia.

2021/07/rehabilitacja-fot-freepik-jpg_60e5529d5acda Zdjęcie ilustracyjne

W 2022 roku gmina Małkinia Górna realizowała "Program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji leczniczej mieszkańców gminy Małkinia Górna na lata 2020-2024", którego celem było ograniczenie ryzyka nawrotu lub progresji choroby układu ruchu lub choroby obwodowego układu nerwowego, poprzez zapewnienie świadczeń rehabilitacyjnych oraz zwiększenie wiedzy w zakresie profilaktyki wtórnej urazów, chorób obwodowego układu nerwowego oraz chorób układu ruchu. W okresie od 28 marca 2022 roku do 29 lipca 2022 roku 90 mieszkańców gminy skorzystało z zabiegów rehabilitacyjnych oraz z działań edukacyjnych, dzięki czemu podnieśli poziom swojej wiedzy oraz uzyskali poprawę stanu zdrowia.

Gmina otrzymała pomoc z Narodowego Funduszu Zdrowia na refundację wydatków w kwocie 21 tys. 118.83 złotych, a na realizację przeznaczono łącznie 56 tys. 197 złotych. Wszystko odbywało się pod okiem inspektora do spraw społecznych, ochrony zdrowia, kultury oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi, Wiesławy Augustyniak.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.