Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Wąsewo


Uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości w Wąsewie!

Mieszkańcy gminy Wąsewo zebrali się, aby wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości. W związku z tak ważnym dniem zorganizowane zostały uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę.

2022/11/narodowe-swieto-niepodleglosci-w-wasewie-fot-urzad-gminy-wasewo-jpg_63724a63d41ae Fot. Urząd Gminy Wąsewo

W piątek 11 listopada o godz. 11.30 mieszkańcy gminy Wąsewo zebrali się w kościele pw. Narodzenia NMP w Wąsewie, gdzie odbyła się msza święta w intencji ojczyzny. Po mszy świętej uroczystość przeniosła się pod obelisk na Placu im. ks. M. Kłobukowskiego, gdzie uczestnicy wraz z Parafialnym Chórem Gloria odśpiewali hymn państwowy. Następnie wójt gminy Rafał Kowalczyk zabrał głos nawiązując do 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po krótkim słowie wstępu złożono wieńce oraz zapalono znicze przez zgromadzone delegacje. Kolejnym punktem programu był przemarsz przed Urząd Gminy Wąsewo, gdzie nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie masztu sfinansowanego w ramach projektu "Pod biało - czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie przygotowany został poczęstunek w postaci ciepłej grochówki, kawy, herbaty oraz słodkich przekąsek.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.