Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Sołtysi z gminy Małkinia Górna świętowali Dzień Sołtysa

Warto podkreślić, że Sołtysi odgrywają bardzo ważną rolę w lokalnej społeczności, ponieważ są przedstawicielami władzy na poziomie sołeckim i jednocześnie łączą ludzi, podejmując wiele inicjatyw na rzecz swoich mieszkańców.

2023/03/001-jpg_6411b6f0b2b81 Fot. Urząd Gminy Małkinia Górna

W piątek 10 marca 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyło się uroczyste spotkanie z Sołtysami z okazji Dnia Sołtysa, który przypadł na 11 marca. Sołtysi z 24 na 29 sołectw oraz przedstawiciele władz gminy uczestniczyli w obchodach tego ważnego dla lokalnej społeczności święta. Wójt gminy Małkinia Górna Bożena Kordek podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i życzyła przede wszystkim zdobycia zaufania mieszkańców oraz wdzięczności ze strony naszej lokalnej społeczności. 

Wójt gminy Małkinia Górna podziękowała Sołtysom również za współpracę oraz za inicjatywy podejmowane na rzecz lokalnej społeczności i za otwartość na problemy mieszkańców. 

Przewodniczący Rady gminy Jacek Bogdan również pogratulował Sołtysom pełnienia ważnej funkcji. Podkreślił, że Sołtysi są ostatnim ogniwem w hierarchii władzy i jednocześnie pierwszym, ponieważ są najbliżej mieszkańców i ich problemów. Przewodniczący dziękował również Sołtysom za cierpliwość i zauważył, że mimo czasem trudnej współpracy z mieszkańcami warto dążyć do porozumienia.

Podczas spotkania zaprezentowano również artystyczną część przygotowaną przez Zespół "Małkinianka". Zespół specjalnie na Dzień Sołtysa przygotował i zaprezentował repertuar biesiadny, co pięknie wpisywało się w gminne obchody święta gospodarzy sołectw gminy Małkinia Górna.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.