Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Nie przegap terminu! Zgłoś swój zbiornik na nieczystości płynne

Urząd Miasta i Gminy Brok informuje mieszkańców o obowiązku zgłoszenia posiadanych zbiorników na nieczystości płynne oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Właściciele nieruchomości muszą wypełnić i dostarczyć druk zgłoszenia do urzędu gminy do 30 maja 2023 roku. 

2020/11/urzad-gminy-brok-jpg_5fa107b18c652

Urząd Gminy Brok informuje mieszkańców o obowiązku zgłoszenia posiadanych zbiorników na nieczystości płynne oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Jest to ważne z punktu widzenia gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska. Gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne oraz ewidencję przydomowych oczyszczalni ścieków, co pozwala na lepszą kontrolę i zarządzanie odpadami.

Właściciele nieruchomości posiadający zbiornik bezodpływowy lub przydomową oczyszczalnię ścieków są zobowiązani do złożenia oświadczenia o ich posiadaniu w Urzędzie Gminy Brok. Wypełnienie druku zgłoszenia jest proste i nie wymaga skomplikowanych formalności. Wystarczy udać się do urzędu gminy i dostarczyć wypełniony dokument do pokoju nr 5 do 30 maja 2023 roku. W przypadku niezłożenia oświadczenia, pracownicy urzędu będą zobowiązani do przeprowadzenia kontroli posesji celem ustalenia posiadanego zbiornika na nieczystości płynne.

Wniosek dostępny jest w Urzędzie Gminy Brok lub na stronie: https://www.brok.pl/aktualnosc-1438-informacja_o_obowiazku_dokonania.html

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.