Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Od butelek po kanapę - Brok walczy z wyrzucaniem śmieci nad rzeką Bug!

W sobotę 22 kwietnia mieszkańcy gminy Brok oraz okolicznych miejscowości sprzątali rzekę Bug w ramach operacji "Czysta Rzeka". W akcji wzięło udział blisko 30 osób i zebrali oni aż 91 worków śmieci! Organizacja akcji miała na celu zachęcenie społeczeństwa do dbałości o środowisko lokalne.

2023/04/akcja-pn-czysta-rzeka-bug-brok-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_6448eba504c2d Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

W sobotę 22 kwietnia mieszkańcy gminy Brok oraz okolicznych miejscowości postanowili zadbać o czystość rzeki Bug, biorąc udział w akcji "Czysta rzeka Bug - Brok". W wydarzeniu wzięło udział blisko trzydzieści osób, w tym wędkarze z Koła nr 64 "Sum" i "Zaczep", Społeczna Straż Rybacka, Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej z Ostrowi Mazowieckiej oraz osoby chętne do działania dla wspólnego dobra. Miejscem, które zostało poddane oczyszczeniu, był fragment rzeki Bug od ujścia rzeki Brok do leśniczówki Bojany. Zebrano aż 91 worków śmieci, które zostały przekazane do PSZOK w Broku. Najczęściej były to butelki szklane i plastikowe oraz puszki metalowe, ale zdarzały się również takie przedmioty jak kanapa czy inne śmieci wywiezione celowo nad wodę.

Organizacja akcji miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zanieczyszczenia środowiska oraz zachęcenie do dbałości o otaczające nas miejsca, w których żyjemy. Dbałość ta jest szczególnie ważna, ponieważ to my mamy realny wpływ na stan naszego środowiska i jego naturalne walory. Zaniedbywanie tej troski prowadzi do degradacji środowiska, zwiększenia ilości odpadów i powoduje szkody dla zwierząt i roślin, a także ludzi.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.