Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Broku

Wszyscy Polacy na całym świecie obchodzili w dniu 3 maja 232. rocznicę przyjęcia pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. To ważne wydarzenie dla polskiej historii zostało uroczyście upamiętnione przez mieszkańców Broku.

2023/05/obchody-232-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja-w-broku-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_6453a11894aa9 Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Broku, gdzie zebrali się mieszkańcy i władze samorządowe. Po mszy pochód z pocztami sztandarowymi przeszedł na Skwer Niepodległości, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Kolejna część uroczystości odbyła się w Sali Widowiskowej w Broku. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał burmistrz miasta i gminy Brok, Marek Młyński. W swoim przemówieniu podkreślił on wagę tego wydarzenia dla Polski i polskiej państwowości. Burmistrz podziękował także wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości.

Na scenie zaprezentowali się także uczniowie Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Broku, którzy przedstawili patriotyczną opowieść o prawnym porządku i problemach, z jakimi zmagał się król Stanisław August Poniatowski. Ich występ ukazywał także podstęp zaborczych państw ukryty pod pozorem pomocy królowi.

Święto 3 Maja jest dla Polaków ważnym dniem, łączącym ich w momentach przełomowych. Obchody w Broku były doskonałą okazją, aby wspólnie uczcić tę ważną rocznicę i przypomnieć o znaczeniu konstytucji dla polskiej historii. Niech ta rocznica przypomina nam o naszych korzeniach, a także jednoczy nas jako naród.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.