Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Umowa podpisana! Bojany zyskają zmodernizowane ujęcie wody

Umowa na modernizację ujęcia wody w Bojanach została podpisana! Inwestycja obejmuje budowę drugiej studni, zbiorników retencyjnych, remont budynku i instalacji elektrycznych, oraz zakup agregatu, a modernizacja poprawi dostęp do czystej wody pitnej dla mieszkańców.

2023/05/podpisanie-umowy-na-modernizacje-ujecia-wody-w-bojanach-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_645ca15bbdc5a Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

W dniu 26 kwietnia miało miejsce ważne wydarzenie dla mieszkańców miejscowości Bojany. Gmina Brok, w ramach swoich działań mających na celu poprawę infrastruktury wodno-sanitarnej, podpisała umowę z Firmą Bartosz na wykonanie zadań związanych z modernizacją ujęcia wody. Ta inwestycja, realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj", przyniesie znaczne ulepszenia w dostawie wody dla lokalnej społeczności. Głównym celem modernizacji hydroforni jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do czystej i bezpiecznej wody pitnej. Planowane działania obejmują wykonanie drugiej studni głębinowej, ustawienie zbiorników retencyjnych, remont budynku oraz instalacji elektrycznych, a także zakup agregatu gwarantującego ciągłość dostawy wody w przypadku awarii prądu. To kompleksowe podejście zapewni nie tylko lepszą jakość wody, ale także zwiększy niezawodność systemu wodociągowego.

Realizacja tego ambitnego projektu została wsparta przez środki unijne PROW 2014-2020, które gmina Brok pozyskała jako dofinansowanie w wysokości 2 mln 294 tys. 676 złotych. To ogromna szansa dla miejscowości Bojany na poprawę warunków życia i komfortu mieszkańców. Całkowity koszt robót budowlanych związanych z modernizacją wynosi 2 mln 538 tys. 720 złotych. Ta kwota obejmuje koszty materiałów, usług oraz prac wykonawczych związanych z projektem. Choć inwestycja wymaga znaczących nakładów finansowych, korzyści, jakie przyniesie dla mieszkańców, są nieocenione.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.