Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Twoja renowacja zabytku może być na podium! Zgłoś się do konkursu "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza"!

Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz trzeci zaprasza właścicieli zabytkowych obiektów do wzięcia udziału w konkursie "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza". W tegorocznej edycji obiekty zarejestrowane w gminnej ewidencji zabytków również mają szansę na zdobycie prestiżowego tytułu.

2023/05/konkurs-pt-renowacja-roku-zabytkow-mazowsza-fot-urzad-marszalkowski-wojewodztwa-mazowieckiego-jpg_646b5d3c4579c Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Konkurs skierowany jest do posiadaczy nieruchomości zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków lub figurujących w gminnej ewidencji zabytków znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego. Kwalifikują się do niego te obiekty, przy których przeprowadzono prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zakończone po 1 stycznia 2020 roku. Wśród zgłoszonych renowacji, najlepsze z nich wybierze eksperckie jury. Głównym celem konkursu jest promocja zrównoważonej opieki nad zabytkami, dobrych praktyk konserwatorskich, renowacyjnych i adaptacyjnych wśród właścicieli zabytków nieruchomych, a także budowanie świadomości społecznej o wartościach lokalnego dziedzictwa.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia od 1 czerwca do 31 lipca. Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej https://mazovia.pl/pl/konkursy/renowacja-roku-zabytkow-mazowsza-iii-edycja.html.

Konkurs oferuje atrakcyjne nagrody pieniężne w dwóch kategoriach. Dla zabytków wpisanych do rejestru zabytków przewidziano I nagrodę w wysokości 15 tys. złotych, II nagrodę - 12 tys. złotych, III nagrodę - 10 tys. złotych, a ewentualne wyróżnienia otrzymają po 5 tys. złotych. Taka sama struktura nagród dotyczy zabytków figurujących w gminnej ewidencji zabytków.

Konkurs "Renowacja Roku Zabytków Mazowsza" cieszy się szerokim wsparciem instytucji kulturalnych i edukacyjnych, będąc objętym honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz patronatami Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Zachęcamy do udziału we wspaniałym konkursie, który stanowi nie tylko szansę na prestiżowe wyróżnienie i atrakcyjne nagrody pieniężne, ale przede wszystkim daje możliwość podkreślenia wartości naszego dziedzictwa i lokalnej historii. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.