Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Innowacyjne szkolenia z samoobrony dla Polek w całym kraju!

W nadchodzących miesiącach Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Szkolenia będą odbywać się w wybrane weekendy wiosną i latem w całej Polsce.

2023/05/samoobrona-szkolenia-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_646cb5490ad18 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Doświadczeni żołnierze-instruktorzy przeprowadzą treningi na plażach, w parkach miejskich oraz w ośrodkach sportu i rekreacji. 8 i 9 lipca czterogodzinne, praktyczne treningi z technik samoobrony odbędą się w parku wokół stawu miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej. Każda chętna pełnoletnia kobieta może wziąć udział w tych treningach, które są prowadzone przez wykwalifikowanych żołnierzy-instruktorów. Szkolenia skupiają się na nauczaniu podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania i unikania zagrożeń, a także praktycznych technik walki wręcz przydatnych w sytuacjach zagrożenia.

Projekt "Samoobrona kobiet - zaufaj wojsku" jest realizowany w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia. Instruktorzy mają za zadanie nie tylko nauczyć podstaw samoobrony, ale również promować zdrowy styl życia i udzielanie pierwszej pomocy. Głównym celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie u uczestniczek w sytuacjach kryzysowych. Uczestniczki, które ukończą szkolenie, otrzymają pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Podczas szkolenia, bliscy uczestniczek oraz osoby towarzyszące będą mieć okazję odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każda osoba zainteresowana służbą w wojsku znajdzie tam kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i będzie miała okazję porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Dla podkreślenia charakteru wojskowego wydarzenia, na zakończenie szkolenia organizatorzy zapewniają uczestnikom tradycyjną wojskową grochówkę.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są na stronach internetowych, tj. https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/samoobrona-kobiet--zaufaj-wojsku--ruszaja-zapisy-na-bezplatne-treningi?fbclid=IwAR0gVLfh_2TJUnVrXjhkXYkyV8Jp33XLdMGW2JrZyEOuMOxfIfZZ3qb0Up4 i w mediach społecznościowych lokalnych Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych. Dla zainteresowanych większą ilością informacji, szef Sekcji Promocji, por. Wojciech Szydlak, jest dostępny pod numerami telefonów 660 381 211 oraz 571 604 405, lub poprzez e-mail: w.szydlak@ron.mil.pl.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.