Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Co to jest BLS?

Inny kierowca wyrządził szkodę w Twoim samochodzie? W związku z tym chcesz ograniczyć formalności związane z uzyskaniem odszkodowania? Temu właśnie służy BLS, czyli Bezpośrednia Likwidacja Szkód. Sprawdź jak skorzystać z tego systemu.

2023/05/a2d354b682ce3ae422a23d62f80c3f48-jpg_646deb4c547ce

Czym jest BLS?

Kiedy chcesz uzyskać odszkodowanie od sprawcy kolizji tradycyjną drogą postępowania, musisz zgłosić się do jego ubezpieczyciela. To właśnie on zajmie się likwidacją Twojej szkody. Inaczej jest w przypadku programu Bezpośrednia Likwidacja Szkody. Sprawia, że nie musisz zgłaszać się do ubezpieczyciela sprawcy o to, aby pokrył on szkodę. Wypłatą odszkodowania lub też naprawą Twojego samochodu za pośrednictwem wskazanego warsztatu zajmie się Twój ubezpieczyciel. Później to on będzie we własnym zakresie odzyskiwał te środki od firmy, w której wykupioną polisę miał sprawca szkody.

Jakie są zalety korzystania z BLS?

Największą jest to, że nie musisz w żaden sposób porozumiewać się      z ubezpieczycielem sprawcy, aby wypłacił Ci odszkodowanie. Wszystko możesz załatwić z towarzystwem, w którym wykupiłeś polisę dla swojego pojazdu. Dzięki temu możesz liczyć na sprawne rozpatrzenie sprawy, ponieważ Twój ubezpieczyciel będzie starać się zakończyć proces, na tyle szybko, abyś był zadowolony z jego      usług oraz profesjonalnej obsługi Twojej szkody     .

Oczywiście dochodzenie odszkodowania w ramach BLS nie sprawia, że nie można się w żaden sposób odwoływać, jeśli kwota, jaką Ci zaproponowano, jest według Ciebie niesatysfakcjonująca. Możesz tak samo jak w przypadku tradycyjnej drogi ubiegania się o odszkodowanie, odwoływać się od takiej decyzji.

Czy zawsze można skorzystać z BLS?

Jest to wygodny program, jednak możliwość skorzystania z niego jest obwarowana pewnymi warunkami. Bezpośrednia Likwidacja Szkód będzie możliwa do zastosowania, jeśli:

  • w zdarzeniu brały udział maksymalnie dwa pojazdy zarejestrowane w Polsce;
  • doszło jedynie do szkód materialnych, to znaczy nie ma żadnego uszczerbku na zdrowiu;
  • do zdarzenia doszło na terenie Polski, to znaczy, że jeśli kolizja mam miejsce za granicą nie jest możliwe skorzystania z programu BLS.


Ważne jest też, aby sprawa winy była bezsporna, to znaczy sprawca przyznał się do spowodowania zdarzenia lub otrzymał mandat. Oczywiście, żeby skorzystać z BLS, nie możesz wcześniej zgłosić zdarzenia do ubezpieczyciela kierowcy, który spowodował zdarzenie. W przypadku tego programu nie można też wcześniej złożyć sprawy w sądzie.

Aby skorzystać z możliwości Bezpośredniej Likwidacji Szkody, nie tylko Twój ubezpieczyciel musi uczestniczyć w tym programie, ale także ten sprawcy. Oczywiście BLS przydaje się wtedy, kiedy inny kierowca uszkodzi Ci samochód.

Warto jednak zabezpieczyć się także na wypadek innych zdarzeń. Takich, które mogą zostać spowodowanie np. przez pogodę.

Zabezpiecz się przed skutkami zdarzeń losowych!

W Polsce wszystkie samochody muszą mieć aktualną polisę OC. To właśnie w ramach warunków z nią związanych, otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy, jeśli wyrządzi Ci on jakąś szkodę. Jednak jeśli chcesz się zabezpieczyć np. przed kradzieżą samochodu czy zniszczeniem go w wyniku pożaru, to wybierz ubezpieczenie AC. Ubezpieczenia autocasco to takie, które obejmują bardzo dużą liczbę zdarzeń losowych, między innymi spowodowanie szkody przez warunki atmosferyczne.

Jak wykupić polisę w LINK4?

Możesz zrobić to wygodnie poprzez stronę internetową LINK4. Wystarczy, że wpiszesz niezbędne dane w odpowiednie pola Kalkulatora online. Dowiesz się z niego o wysokości składki, a następnie będziesz mógł wykupić ubezpieczenie i dopełnić wszelkich formalności. Oczywiście, jeśli wolisz, możesz spotkać się z agentem współpracującym z LINK4 osobiście lub porozmawiać z konsultantami przez telefon pod numerem 22 444 44 44. Sam zdecyduj, która forma zakupu polisy jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Materiał Partnera

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.