Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jakie uchwyty antenowe wybrać?

Uchwyt anteny satelitarnej to struktura, która sprawia, że antena satelitarna jest bezpiecznie zamocowana w miejscu. Uchwyt może być przymocowany do dachu, ściany (tzw. uchwyty antenowe ścienne), a nawet być zamontowany na wolno stojącym maszcie. Dzięki temu talerz zachowuje stałą pozycję i jeśli jest odpowiednio ustawiony, będzie odbierał stabilny sygnał z satelity na orbicie.

2023/05/20230524151938-download-jpg_646f01ff8cf30

Dlaczego uchwyty antenowe są tak istotne?

Uchwyty antenowe balkonowe, ścienne czy dachowe są ważne, ponieważ wpływają na jakość odbioru Twojej telewizji satelitarnej lub usługi internetowej. Jeśli antena nie jest prawidłowo zamontowana, może pod wpływem wiatru czy deszczu z czasem przesunąć się i stracić sygnał, powodując przerwy, zakłócenia i słaby odbiór. Co więcej, ponieważ anteny satelitarne mogą być wykonane z metalu, są przeważnie duże i ciężkie. Źle dobrane mocowanie może sprawić, że antena spadnie, a może nawet uszkodzi ściany Twojego domu!

Dlatego, kupując nową antenę satelitarną, musisz też wybrać uchwyt, który jest odpowiedni dla Twoich potrzeb i okoliczności. Odpowiednie mocowanie sprawi, że antena satelitarna pozostanie na swoim miejscu i zapewni Ci doskonały obraz. Warto więc przejrzeć uchwyty antenowe ścienne w sklepie Ihaa oraz inne dostępne mocowania.

Rodzaje uchwytów na antenę satelitarną

Dokładny wybór rodzaju uchwytu nie jest prosty. Instalacja anteny często zależy od jej rozmiaru, rodzaju satelity, do którego może być dostrojona i często też od Twojej posesji i lokalnych przepisów.

Dość rzadkie są uchwyty wolnostojące czy naziemne. Są to stojaki, maszty czy nawet małe wieże, które są zainstalowane bezpośrednio na ziemi i zabezpieczone za pomocą cementu lub innych systemów kotwiących. Taki mały maszt antenowy zapewnia całkiem niezłą jakość sygnału, ale w Polsce jest raczej niepraktyczny, nawet dla właścicieli dużych posesji. 

Bardziej powszechne w Polsce są uchwyty antenowe ścienne. Mocuje się je do zewnętrznej ściany budynku, zazwyczaj jednak mocuje się na nich mniejsze anteny. Takie uchwyty ścienne do anten są prawdopodobnie najczęściej używane w Polsce, ponieważ są niedrogie i łatwe w instalacji. Jednak mogą być problematyczne przy większych antenach, trzeba też upewnić się, że ściana wytrzyma ciężar instalacji.

Uchwyty antenowe balkonowe to odmiana uchwytów ściennych. Takie uchwyty balkonowe są powszechnie stosowane w Polsce jako rozwiązanie do montażu anten satelitarnych na budynkach wielorodzinnych, zwłaszcza w blokach z wielkiej płyty. Uchwyty te są zazwyczaj wykonane z mocnego metalu i mogą być zainstalowane na poręczy balkonu lub na ścianie budynku. 

Możesz łatwo sprawdzić uchwyty antenowe balkonowe w sklepie Ihaa: ich główną zaletą jest łatwość instalacji, którą można wykonać bez wiercenia otworów w ścianach budynku. Są one również regulowane, co pozwala na lepszy odbiór sygnału. Niektórzy twierdzą jednak, że mogą być nieestetyczne, zasłaniając widok z balkonu. 

Uchwyty dachowe są instalowane na dachu budynku, często są też najlepszym rozwiązaniem dla większych anten. Ponieważ zazwyczaj sygnał napotyka na mniej przeszkód, zapewnia bardzo czysty i silny sygnał. Jednak ich instalacja i utrzymanie jest stosunkowo trudne i może wymagać profesjonalnej pomocy. Ciężkie anteny mogą również uszkodzić strukturę dachu podczas burzy, jeśli nie są prawidłowo zamontowane.

Wybierając anteny w sklepie Ihaa.pl weź pod uwagę nie tylko pożądaną jakość obrazu, ale też warunki w swoim domu lub mieszkaniu!

Materiał Partnera

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.