Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Szklane butelki: zalety i zastosowania

Szklane butelki to wytrzymałe, trwałe i bezpieczne opakowania, które mogą być używane do bezpiecznego przechowywania różnych produktów. Wykorzystuje się je m.in. w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym. Ich wyjątkowa estetyka sprawia, że są one również popularne w zastosowaniach domowych. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

2023/05/20230524152930-download-jpg_646f034f1ed9d

Wyjątkowe zalety szklanych butelek

Szklane butelki są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można je dopasować do potrzeb użytkownika. Łatwo je czyścić, mogą być myte w zmywarkach oraz wyparzane. Sprawia to, że opakowania te mogą być wykorzystywane wielokrotnie, również jako dekoracje. Szkło jest popularne dzięki swoim licznym zaletom.  Wiele marek decyduje się na pakowanie swoich produktów w szklane pojemniki, które są wytrzymałe, estetyczne oraz bezpieczne.

Szklane butelki od EMCOR Opakowania mają wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe i bezpieczne dla środowiska. Nie zawierają BPA ani innych szkodliwych substancji, nie emitują zapachów, smaków ani toksyn do produktu, który jest w nich przechowywany. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, wytrzymują wysokie temperatury. Produkty pakowane w szklane butelki są dzięki temu mniej narażone na uszkodzenia, szkodliwe oddziaływanie promieni UV, różnego rodzaju zanieczyszczenia. Co ważne, szkło jest nieporowate i nieprzepuszczalne, co oznacza, że nie wchłania żadnych zapachów ani smaków i utrzymuje produkt wewnątrz świeży i nieskażony.

Gdzie znajdują zastosowanie szklane butelki?

Szklane butelki mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu:

 • spożywczym,
       
 • farmaceutycznym,
       
 • kosmetycznym,
       
 • chemicznym,
       
 • motoryzacyjnym,

Hurtownia opakowań EMCOR oferuje opakowania, które są idealne do przechowywania napojów, olejów, miodu, win, alkoholi, marynat itp. Mogą być one używane do porcjowania, magazynowania i transportowania produktów wrażliwych, jak np. lekarstw.

Szkło ma wyjątkowy, ponadczasowy wygląd, który można wykorzystać do stworzenia pięknych projektów opakowań, wyróżniających się na półkach i przyciągających uwagę klientów. Opakowania z niego produkowane mają luksusowy charakter, który dodaje wartości produktowi, czyniąc go bardziej pożądanym przez nabywców. Sprawia to, że producenci chętnie wykorzystują je do pakowania kosmetyków. Na ogół można w nich kupić:

 • kremy,
       
 • perfumy i wody toaletowe,
       
 • kosmetyki do makijażu, np. podkłady,
       
 • olejki do skóry i włosów,
       
 • mydła w płynie itp.

Szkło jest wykorzystywane w całym procesie produkcji kosmetyków, od opakowań po produkcję. Wielu producentów stosuje szklane butelki podczas mieszania składników, ponieważ te nie wchodzą w reakcję chemiczną i mogą wytrzymać wysokie temperatury bez rozpadu lub uwalniania toksyn do mieszaniny.

Szklane butelki mogą być również użyte do dekoracji lub jako element ozdobny domu lub biura. Łatwo z nich zrobić unikalny wazon na kwiaty, dozownik do mydła lub płynu do kąpieli, świecznik i lampkę nocną. Ograniczeniem w kreatywnym wykorzystaniu szklanych opakowań jest tylko wyobraźnia.

Materiał Partnera

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.