Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wygrana ZSCKR w Starym Lubiejewie w II Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym "Slow Food 2023"

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie zdobyli pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym "Slow Food 2023". Uczestnicy mieli za zadanie przygotować zdrowe i smaczne danie główne z wykorzystaniem pokrzywy. 

2023/05/wygrana-zsckr-w-ogolnopolskim-konkursie-gastronomicznym-fot-zespol-szkol-centrum-ksztalcenia-rolniczego-w-starym-lubiejewie-jpg_646f1625a1d73 Fot. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie

We wtorek 23 maja uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie nie tylko wzięli udział, ale też triumfowali w II Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym "Slow Food 2023". Konkurs, którego organizatorem był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach, skupiał się na temacie "Wiosenny obiad z pokrzywą". Składał się z dwóch etapów, a głównym zadaniem uczestników było stworzenie zdrowego i smacznego dania głównego, w którym głównym składnikiem była pokrzywa. Celem konkursu było nie tylko podkreślenie znaczenia zdrowego odżywiania i promowanie żywności ekologicznej, ale również kultywowanie regionalnych tradycji kulinarnej. Inne cele to rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczniów szkół gastronomicznych, rozwijanie zawodowych zainteresowań uczniów, wyrabianie poczucia estetyki i umożliwianie uczniom osiągnięcia sukcesu.

Jury konkursowe, powołane przez organizatorów, składało się z szefów kuchni, znawców kuchni regionalnej i dietetycznej oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych. Po uważnej degustacji i ocenie wszystkich dań, jednogłośnie zadecydowali o zwycięstwie uczniów ZSCKR w Starym Lubiejewie, którzy zajęli I miejsce. Laureatami konkursu zostali Blanka Gromek i Jakub Jasiński. Ich umiejętności, wiedza i kreatywność, które wykazali, były imponujące.

Dyrektor szkoły, składając gratulacje uczniom, podkreślił ich bardzo dużą wiedzę, doświadczenie kulinarne i umiejętność przygotowywania, w krótkim czasie, wyjątkowej pod każdym względem potrawy. Przygotowanie młodzieży do konkursu było zadaniem mgr inż. Sylwii Świderskiej, nauczycielki przedmiotów zawodowych. Jej wysiłek i oddanie, połączone z talentem i zaangażowaniem uczniów, przyniosły ostatecznie najwyższe laury.

Wszystkie dania wzbudziły zachwyt zarówno wśród jury, jak i obserwatorów. Ta wyjątkowa impreza pokazała, że kreatywność, tradycja i umiejętności mogą tworzyć unikalne, zdrowe i smaczne potrawy, które zasługują na uznanie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.