Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


"Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo". Podsumowanie projektu profilaktycznego w Małkinii Górnej

W 2022 roku wójt gminy Małkinia Górna ogłosiła start projektu profilaktycznego "Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo". Projekt miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji, a także uświadomienie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z uzależnieniami, a niedawno miało miejsce jego podsumowanie.

2023/05/podsumowanie-projektu-profilaktycznego-fot-urzad-gminy-malkinia-gorna-jpg_64706c0a382f1 Fot. Urząd Gminy w Małkini Górnej

W dniu 11 listopada 2022 roku wójt gminy Małkinia Górna, Bożena Kordek, ogłosiła rozpoczęcie realizacji projektu profilaktycznego "Jestem szczęśliwy - żyję zdrowo". Inicjatywa miała na celu promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w działania profilaktyczne, rozwijanie ich kreatywności w procesie zdobywania umiejętności życiowych, jak również uświadamianie zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, to tylko niektóre cele tego projektu. Szczególną uwagę poświęcono również zagrożeniom wynikającym z uzależnień od czynności, takich jak nadmierna ekspozycja na telewizor czy komputer.

Projekt składał się z dwóch etapów. Pierwszy zakładał realizację w szkołach zajęć profilaktycznych i przygotowanie gazetek szkolnych na temat uzależnień. Drugi etap natomiast skupiał się na zaangażowaniu uczniów w różnorodne konkursy artystyczne i literackie, zgodnie z ich kategorią wiekową.

W konkursach udział wzięło łącznie 787 uczniów i przedszkolaków z placówek oświatowych na terenie gminy. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniach 8 i 9 maja 2023 roku, w różnych szkołach na terenie gminy. Przy tej okazji wójt gminy oraz Wiesława Augustyniak, inspektor ds. społecznych, ochrony zdrowia, kultury oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi, podziękowały dyrekcjom szkół, nauczycielom oraz uczniom za ich zaangażowanie.

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową - kamizelkę odblaskową - w podziękowaniu za udział w konkursach. Wręczono również nagrody i dyplomy laureatom konkursu realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "Zachowaj trzeźwy umysł".

Wydarzenia te były również okazją do inauguracji nowej kampanii profilaktycznej "Postaw na rodzinę", pod hasłem: "Rodzina to wielka siła". Materiały związane z kampanią oraz zaproszenia na pikniki realizowane na terenie gminy w ramach tej inicjatywy zostały przekazane na ręce dyrektorów placówek oświatowych.

Laureaci konkursów profilaktycznych:

Kategoria przedszkolaki oraz grupa "0":

 • I miejsce - Tymon Chaberski - "0" w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie
 • II miejsce - Zofia Bojkiewicz - Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej
 • III miejsce - Tymoteusz Ogonowski - oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 1 w im  Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej
 • Wyróżnienie - Amelia Ołdakowska - oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni

Kategoria Szkoły Podstawowe:

Klasy I-III:

 • I miejsce - Piotr Czarnecki  - Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie
 • II miejsce - Piotr Kacpura - Szkoła Podstawowa nr 2 im  Fryderyka Chopina w Małkini Górnej
 • III miejsce - Pola Kozioł - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prostyni
 • Wyróżnienie - Alan Socik - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie
 • Wyróżnienie - Gabriela Świerżewska - Szkoła Podstawowa nr 1 w im  Marii Curie-Skłodowskiej w Małkini Górnej

klasy IV-VI:

 • I miejsce - Sebastian Przywoźny oraz Maja Zyśk - Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie
 • II miejsce - Maria Marczewska, Michał Winecki oraz Karolina Fabijańska - Szkoła Podstawowa w Orle
 • III miejsce - Paweł Niemira, Szymon Koch, Mateusz Kun, Marcel Antoniak, Lena Nozderka oraz Kornelia Sobieska - Szkoła Podstawowa nr 2 im  Fryderyka Chopina w Małkini Górnej

Klasy VII - VIII:

 • I miejsce - Wiktoria Wiśniewska - Szkoła Podstawowa nr 2 im  Fryderyka Chopina w Małkini Górnej
 • II miejsce - Jakub Jackowski - Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie
 • III miejsce - Anna Rostek oraz Maria Perzan - Szkoła Podstawowa nr 2 im  Fryderyka Chopina w Małkini Górnej
 • Wyróżnienie - uczniowie klasy VIII w Szkole Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.