Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Spodnie modne w 2023

Trendy w modzie zmieniają się bardzo dynamicznie. Są jednak i takie elementy odzieży, 
które mimo upływu lat cały czas są na topie. Szczególnie, gdy chodzi o ubrania dedykowane określonym grupom odbiorców. Wśród takich pozycji z pewnością znajdują się spodnie baggy.
Jaka jest ich historia i w jaki sposób powinno się je nosić?

2023/05/20230525142857-download-jpg_64744cdd162e7

Kto i w jakich okolicznościach wylansował modę na spodnie baggy?

Wiele wskazuje na to, że moda na noszenie spodni typu baggy wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a dokładniej - z amerykańskich zakładów karnych. Uniformy osadzonych były szyte według jednego, ogólnie przyjętego wzoru. Wielu z nich na co dzień chodziło więc w za dużych ubraniach, spodniach osuwających się z bioder, których nie mogli nawet spiąć paskiem. Co dość zaskakujące, po wyjściu na wolność ubierali się podobnie, lansując tym samym więzienne trendy wśród społeczności gett i subkultur ulicznych.

Przytoczonej historii nie każdy jednak daje wiarę, niektórzy historycy mody uważają bowiem, że wskazany element odzieży noszono już w 1930 roku. Dzieci z ubogich, amerykańskich dzielnic nie miały wówczas wielkiego wyboru, dlatego nosiły za duże rzeczy, używane niegdyś przez dorosłych. Tak czy inaczej, oba źródła zgadzają się co do jednego - moda na spodnie baggy została wylansowana w Stanach Zjednoczonych, a do jej popularyzacji przyczyniły się środowiska hiphopowe. Za propagatora stylu uważa się też Michaela Jordana, który lubował się w luźnych jeansach.

Spodnie baggy - modowy trend w różnych częściach świata

 
W Ameryce spodnie baggy cieszą się olbrzymią popularnością. Najchętniej sięgają po nie przedstawiciele streetwear, a więc mody ulicznej oraz światowej sławy gwiazdy muzyki i sportu. Ciekawostką jest jednak to, że są stany, które zabraniają noszenia spodni tego rodzaju. Tamtejsze władze tłumaczą swoją decyzję tym, że wskazany element odzieży kojarzony jest z bezprawiem. Poza tym, w Stanach Zjednoczonych charakterystycznie się je opuszcza, a widok bielizny niektórych włodarzy kłuje w oczy.

W Europie spodnie baggy noszone są w nieco inny, bardziej konserwatywny sposób. Zazwyczaj nic spod nich nie wystaje, choć nadal szyje się je tak, by były dość luźne. Unowocześnioną wersję baggy wyróżniają zwężane ku dołowi nogawki, bardzo często zakończone ściągaczami. Przez opisany krój często mylone są z joggerami, choć tak naprawdę stanowią zupełnie inny rodzaj odzieży. Modne spodnie typu baggy powinno dobierać się do stylizacji sportowych, ulicznych, jak sama nazwa wskazuje workowatych i swobodnych. 
Z kolei jogerry lepiej pasują do casualowych zestawów.

Stylizacje wykorzystujące spodnie baggy - do czego je nosić?

Baggy szyje się z różnych materiałów, co sprawia, że wybór odpowiedniego modelu staje się jeszcze prostszy. Sklep Membrana, czyli jeden z popularniejszych sklepów z ubraniami od czołowych firm streetwearowych, oferuje zarówno dresy, jak i jeansy typu baggy.


Najlepiej prezentują się w zestawieniu z bluzami, T-shirtami czy sportowymi kurtkami. Modele zwężane ku dołowi, świetnie eksponują buty. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że optycznie skracają sylwetkę - przez co najlepiej pasują osobom o dość smukłych kształtach.

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.