Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jaka pompa ciepła do domu 100m2

Pompa ciepła powoli staje się głównym źródłem ogrzewania nowych domów w Polsce. Jest to rozwiązanie gwarantujące nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale również bardzo przyjazne środowisku i wygodne w użytkowaniu. Jedno z najczęściej pojawiających się pytań ze strony inwestorów dotyczy tego, jak dobrać odpowiednią moc pompy ciepła do wielkości budowanego domu. Interesuje to również te osoby, które mają w planach remont starszego domu i wymianę kotła gazowego lub węglowego na nowocześniejsze rozwiązanie. Jest nim właśnie pompa ciepła.

2023/05/4495bc3932bc0bba82e04ff59fd01502-jpg_64744d9357fbc

Jak policzyć potrzebną moc pompy ciepła?

Przed kilkoma laty, ogrzewanie domu pompą ciepła było dosyć rzadko spotykane. Dziś jest to już standard w niemal wszystkich nowo budowanych domach. Montaż pompy ciepła mazowieckie to prawdziwa oszczędność pieniędzy, wynikająca z minimalnego zapotrzebowania na energię. Jednak aby ten rodzaj ogrzewania był naprawdę skuteczny i przynosił wymierne korzyści, bardzo ważne jest umiejętnie dobranie pompy ciepła do potrzeb naszego domu oraz jego mieszkańców. Aby wiedzieć jaką pompę ciepła wybrać, należy skorzystać z prostego wzoru. Przyjmuje się, że energia potrzebna na ogrzanie jednego metra kwadratowego współcześnie budowanego domu to 50W. Można zatem łatwo policzyć, że na dom 100 mkw potrzeba 100x50 = 5 000W czyli 5kW. I właśnie taką pompę ciepła o mocy 5 kW powinniśmy wybrać do swojego domu. Ale co z dodatkowym zapotrzebowaniem na ciepło, np. do podgrzewania wody? Aby zapewnić sobie wystarczający zapas, możemy dodatkowo zwiększyć moc pompy o kolejny 1kW, czyli zakupić model 6kW.

Jaki jest koszt pompy ciepła?

Trudno jednoznacznie wskazać cenę, którą trzeba zapłacić za pompy ciepła mocy od 4 do 6 kW. Na rynku dostępny jest duży wybór urządzeń różnych firm, które mogą się różnić ceną nawet w zakresie 20 tysięcy złotych. Uśredniając jednak, ile kosztuje pompa ciepła, trzeba przygotować na jej zakup od 25 do 35 tysięcy złotych. Do tej kwoty powinniśmy również doliczyć montaż pompy ciepła, który może podnieść wartość inwestycji o kolejne 5 do 10 tysięcy złotych. Ile ostatecznie będzie trzeba zapłacić za założenie pompy ciepła? Tego można się dowiedzieć prosząc o ofertę firmę Eko2020, która jest jednym z liderów w Polsce w branży sprzedaży, montażu oraz serwisowaniu pomp ciepła.

Tych błędów nie popełnij kupując pompę ciepła

Pompa ciepła to inwestycja na wiele kolejnych lat, dlatego do jej wyboru, zakupu i montażu należy podejść odpowiedzialnie. Wiele osób ulega pokusie i decyduje się na zakup tanich pomp ciepła nieznanych firm, narażając się w przyszłości na wiele problemów. Brak wsparcia technicznego, niedostępne części zamienne czy w końcu niska jakość wykonania. To wszytko w niedalekiej przyszłości może skutkować awariami pompy ciepła. Usterki w takich przypadkach okazują się bardzo kosztowne w naprawie, czasochłonne, a w przypadku niedostępności części, naprawa może być nawet niemożliwa. Co zatem radzimy zrobić? Przede wszystkim postawić na sprawdzone rozwiązania, dostarczane przez wiarygodne firmy. Eko2020 zajmuje się od wielu lat energooszczędnymi systemami grzewczymi, mając w ofercie także pompy ciepła. Zainteresowanym osobom przygotowujemy niezobowiązujące oferty z wyceną, a także podpowiadamy dobór pompy ciepła właściwej dla konkretnych potrzeb.

Kontaktując się z nami, możesz:

  • sprawdzić koszt instalacji pompy ciepła;
  • dowiedzieć się, czy wybrać gruntową, czy powietrzną pompę ciepła;
  • policzyć potrzebną energię cieplną dla Twojego domu;
  • uzgodnić cenę i termin montażu pompy ciepła.

Nie zwlekaj i nie trać czasu. Tanie ogrzewanie jest w zasięgu Twojej ręki!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.