Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Brok


Czystość i porządek na nowym poziomie. Nowa sieć kanalizacyjna w gminie Brok gotowa!

Burmistrz Gminy Brok ma przyjemność poinformować mieszkańców, że prace związane z instalacją przepompowni ścieków na osiedlu Ludwinowo oraz na ulicy Tartacznej zostały zakończone. Wydarzenie to zaznacza ważny krok w procesie modernizacji infrastruktury komunalnej gminy.

2023/05/nowa-siec-kanalizacyjna-w-broku-gotowa-fot-urzad-miasta-i-gminy-brok-jpg_6475a78f592a6 Fot. Urząd Miasta i Gminy Brok

Rozruch przepompowni ścieków został przeprowadzony bez zarzutu, co oznacza, że wszelkie prace instalacyjne i budowlane związane z tym projektem zostały zakończone. Tym samym, już teraz możliwe jest przyłączanie nieruchomości do nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej. Burmistrz przypomina, że zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej.

Właściciele nieruchomości, którzy zdecydują się na skorzystanie z nowo wybudowanej sieci kanalizacji, powinni zgłosić wykonanie robót budowlanych związanych z przyłączeniem się do kanalizacji sanitarnej do Referatu Komunalnego Urzędu Gminy w Broku. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie, pod numerami 29 74 57 574 lub 604 070 357, a wszystko to w celu spisania protokołu odbioru i podpisania stosownej umowy dotyczącej odbioru ścieków komunalnych. Po zakończeniu robót budowlanych, należy również dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy Brok inwentaryzację geodezyjną przyłącza, sporządzoną przez uprawnionego geodetę.

Zakończenie prac przy nowej sieci kanalizacyjnej to duży krok w kierunku zwiększenia efektywności zarządzania odpadami w Gminie Brok. Oznacza to również, że mieszkańcy osiedla Ludwinowo oraz ulicy Tartacznej mogą teraz korzystać z bezproblemowej i efektywnej kanalizacji. Jest to element zaawansowanego procesu modernizacji, który przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców gminy.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.