Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Małkinia Górna


Kreatywność i empatia w Małkinii Górnej. Gala podsumowująca konkurs "Każdy inny - wszyscy równi"

Na terenie gminy Małkinia Górna odbyła się uroczysta gala podsumowująca gminno-dekanalny konkurs pt. "Każdy inny - wszyscy równi". Konkurs będzie od teraz organizowany cyklicznie raz w roku, promując wartości takie jak akceptacja, szacunek i empatia wśród młodzieży.

2023/05/gala-podsumowujaca-konkurs-fot-urzad-gminy-w-malkini-gornej-jpg_6476f25d34532 Fot. Urząd Gminy w Małkini Górnej

W atmosferze świętowania na terenie gminy Małkinia Górna zorganizowana została uroczysta gala podsumowującą gminno-dekanalny konkurs pt. "Każdy inny - wszyscy równi". Pod patronatem wójta gminy, Bożeny Kordek, oraz proboszcza parafii Prostyń, dziekana Dekanatu Łochowskiego ks. kanonika Józefa Poskrobko, uczniowie z terenu Dekanatu Łochowskiego oraz gminy Małkinia Górna wykazali się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem. Organizator konkursu, Andrzej Koroś, miał zaszczyt gościć wśród zaproszonych uczestników także przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, Wiesławę Augustyniak. Wydarzenie to zyskało szczególne znaczenie dzięki obecności laureatów konkursu wraz z opiekunami.

Konkurs, który trwał od 1 marca do 14 kwietnia 2023 roku, przyciągnął 77 zgłoszeń uczniów ze szkół podstawowych. Cele konkursu były ambitne, obejmujące kształtowanie postaw, promowanie wartości chrześcijańskich, uczenie akceptacji i szacunku, a także uwrażliwianie na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, wykluczonych społecznie oraz uzależnionych. Konkurs dodatkowo miał na celu zachęcanie do twórczego myślenia oraz wyrażania własnych przeżyć i refleksji.

Zadania konkursowe zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe, z różnymi formami prezentacji tematu "Każdy inny - wszyscy równi". Uczniowie klas I-III tworzyli prace plastyczne, klas IV-V prace multimedialne, klas VI-VII pisali wiersze, a klas VIII pisały listy lub apele.

Nagrody wręczono w liczbie 6 pierwszych miejsc, 6 drugich miejsc, 6 trzecich miejsc oraz 6 wyróżnień we wszystkich kategoriach wiekowych i tematycznych. Ceremonia wręczenia nagród była poprzedzona prezentacją utworów nadesłanych na konkurs. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali nagrody ufundowane ze środków budżetu gminy.

Uroczysta gala była również okazją do wręczenia dyplomów i upominków dla Honorowych Patronów konkursu oraz dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Warto również podkreślić, że podziękowania otrzymała Komisja Konkursowa za jej nieoceniony wkład w realizację konkursu.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, ufundowany przez proboszcza parafii Prostyń. Ten gest był wyrazem uznania dla ciężkiej pracy uczniów, ich opiekunów, jak również wszystkich osób zaangażowanych w organizację i przeprowadzenie konkursu.

W tym roku odbyła się pierwsza edycja konkursu "Każdy inny - wszyscy równi", ale już teraz zapowiedziane jest, że stanie się on cyklicznym wydarzeniem. W przyszłym roku organizatorzy znów zaproszą młodzież do kreatywnego eksplorowania tematów związanych z akceptacją, szacunkiem i wartościami chrześcijańskimi.

Tego typu inicjatywy są niezmiernie ważne dla społeczności lokalnej. Umożliwiają rozwijanie empatii, kreatywności, oraz pozwalają młodym ludziom wyrazić swoje myśli i uczucia na ważne tematy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu, aby ponownie zobaczyć, jakie inspirujące i poruszające prace przygotują uczniowie.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.