Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Twój głos może kształtować przyszłość polskiego rolnictwa. Nadchodzące badania statystyczne

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 roku na terenie całego kraju zostaną przeprowadzone badania statystyczne, które mają kluczowe znaczenie dla polskiego rolnictwa. Informacje z wylosowanych gospodarstw rolnych będą mogły być przekazywane przez Internet tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni.

2023/06/badania-statystyczne-fot-urzad-gminy-w-malkini-gornej-jpg_6479ea2b1ecae Fot. Urząd Gminy w Małkini Górnej

1 czerwca rozpoczną się dwa ogólnopolskie badania: zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych oraz badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego. Każde wylosowane gospodarstwo rolne ma obowiązek udziału w danym badaniu. Zasadniczym celem obu badań jest pozyskanie wiarygodnych danych, które mogą być wykorzystane do analizy zmian w produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz do oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Z tych informacji skorzystają organy rządowe i samorządowe, naukowcy, a także sami rolnicy, którzy mogą je wykorzystać jako wskazówki przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Dane z badań stanowią również jedno z podstawowych źródeł informacji do określania wielkości środków przeznaczanych z budżetu Unii Europejskiej i budżetu krajowego na wsparcie polskiego rolnictwa. Tym samym, udział każdego wylosowanego gospodarstwa rolnego jest niezwykle istotny, aby zapewnić wysoką jakość danych statystycznych dotyczących polskiego rolnictwa.

Każde wylosowane gospodarstwo rolne otrzymało pocztą tradycyjną pismo od Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. W liście zawarte są wszystkie niezbędne informacje dotyczące badań: login do formularza on-line, szczegóły przebiegu badania oraz sposób weryfikacji tożsamości ankietera statystycznego. Najłatwiej jest złożyć wymagane informacje za pomocą formularza online. Wystarczy login otrzymany w liście od Prezesa GUS, aby w dowolnym momencie samodzielnie wypełnić obowiązkowy formularz. Jednak warto się pospieszyć, ponieważ formularz online będzie dostępny tylko do 16 czerwca. Po tym terminie, od 19 czerwca do 14 sierpnia, jedyną opcją będzie rozmowa z ankieterem - osobiście lub telefonicznie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące badań rolniczych, czy chcesz potwierdzić tożsamość ankietera, możesz skorzystać z Infolinii Statystycznej GUS, dzwoniąc pod numer 22 279 99 99. Infolinia będzie czynna od 1 czerwca do 11 sierpnia, w godzinach 8.00 - 20.00, z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt.

Wszystkie informacje zbierane w trakcie badań są całkowicie chronione dzięki narzędziom i procedurom stosowanym przez statystykę publiczną. Wszystkie dane przekazane przez rolników będą objęte tajemnicą statystyczną. Publikowane informacje obejmują tylko zbiorcze wyniki badania, a nie indywidualne odpowiedzi respondentów. Te ostatnie będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.

Szczegółowe informacje na temat badań ankietowych prowadzonych przez statystykę publiczną można znaleźć na stronie: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.