Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Dlaczego facet po rozstaniu idzie do innej? Poznaj 8 najczęstszych powodów!

Kiedy para rozstaje się, często pojawia się pytanie, dlaczego mężczyzna od razu idzie do kogoś innego. Odpowiedź na to pytanie może być bardziej skomplikowana, niż się wydaje. Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii, aby zrozumieć, dlaczego facet po rozstaniu może zdecydować się na relację z kimś innym.

2023/06/20230604173552-g0753b219ac5195cac9f5b340261db63efbdad4c8b819cf6805207a88c201b06221c46283939699654a019918a0206091-640-jpg-jpg_647d8163926ea

Dlaczego mężczyzna po rozstaniu idzie do innej kobiety?

Istnieje wiele powodów, przez które mężczyźni decydują się na natychmiastowe nawiązanie kontaktu z inną partnerką, tuż po rozstaniu. Oto najczęstsze powody. Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, zastanów się, który z nich pasuje do tego, co obecnie dzieje się w Twoim życiu.

Szuka zemsty

Mężczyźni po rozstaniu często szukają zemsty na swojej byłej partnerce. Idąc do innej kobiety, mężczyźni chcą zemścić się na swoich byłych partnerkach, ponieważ uważają, że one ich zraniły. W ten sposób chcą pokazać, że ich rozstanie nie zrobiło na nich żadnego wrażenia i bez problemu mogą znaleźć kogoś innego.

Aby odpowiedni zemścić się na byłej partnerce, często odwiedzają oni portale randkowe bez rejestracji, aby jak najszybciej poznać kogoś nowego i móc wywołać zazdrość u byłej partnerki i w ten sposób zemścić się na niej.

Niektórzy faceci uważają, że jeśli pójdą do innej kobiety, to ich była będzie miała wyrzuty sumienia w związku z rozstaniem. Niektórzy szukają też zemsty, ponieważ uważają, że jeśli ich była partnerka ich zraniła, to oni mają prawo zrobić to samo.

Niezależnie od motywów, szukanie zemsty na byłej partnerce poprzez poszukiwanie innej kobiety jest niewłaściwym sposobem radzenia sobie z rozstaniem.

Szuka wsparcia i pocieszenia

Kiedy mężczyzna doświadcza rozstania, często nie jest w stanie poradzić sobie z emocjami, jakie się z tym wiążą. W wyniku tych emocji często idzie do innej kobiety, aby szukać wsparcia i pocieszenia.

W niektórych przypadkach pragnie on znaleźć ukojenie i zapomnieć o swoim bólu. Inna kobieta może być dla mężczyzny wyrozumiała i wspierać go w tym trudnym czasie. Kobieta może pomóc mężczyźnie wyciszyć swoje emocje i przejść przez ten trudny okres.

Kolejnym powodem jest to, że mężczyzna może szukać pocieszenia u innej kobiety. Kiedy rozstaje się on z obecną partnerką, może chcieć szukać oparcia i wsparcia u innej kobiety. Potrzeba bliskości i wypełnienia pustki, która pojawiła się nagle, jest na tyle mocna, że poszukuje on kogoś, z kim będzie mógł spędzić czas i przestać myśleć o rozstaniu.

Szukanie wsparcia, potwierdzenia słuszności swoich wyborów i jednoczesnego znalezienia kogoś, z kim wspólnie będzie mógł przejść te ciężkie chwile, sprawiają, że idzie on do innej kobiety bez względu na to kiedy zakończył się jego związek.

Odreagowuje

Innym powodem, dla którego mężczyźni wybierają się do innych kobiet, jest chęć odreagowania zaistniałej sytuacji. Idąc do innej kobiety, mają oni nadzieję, że uda im się zapomnieć o bólu i cierpieniu związanym z rozstaniem.

Jest to jedna z tych sytuacji, które z reguły mówią Ci kiedy facet żałuje rozstania i zaczyna tęsknić za kobietą. Pomimo tęsknoty, jego duma nie pozwala wrócić mu do byłej partnerki, więc szuka kogoś, kto będzie w stanie ją zastąpić.

Niektórzy chcą odnaleźć swoje prawdziwe uczucia i ustalić, jak bardzo kochali swoją byłą, podczas gdy inni pragną oddać się zapomnieniu poprzez namiętność i dzikie pożądanie, które często pojawia się w takiej sytuacji.

Czasami mężczyźni po rozstaniu szukają po prostu przyjemności. Chcą poczuć się kochanymi i obdarzonymi uwagą po raz pierwszy od dłuższego czasu. Oczywiście, nie zawsze zależy im na znalezieniu długotrwałej miłości. Czasem wystarczy im jednorazowa przygoda, by odreagować rozstanie i zacząć nowe życie.

Dzięki jednorazowej przygodzie są oni w stanie nie tylko odreagować całą sytuację, ale także znów zwiększyć swoją pewność siebie, która bardzo często pozostaje nadszarpnięta po rozstaniu.

Szuka nowej alternatywy

Niektórzy mężczyźni tuż po rozstaniu szukają nowego związku, w którym będą czuli się szczęśliwi i zaopiekowani. Często pragną przeciwstawić się obecnej sytuacji, a nowa kobieta jest dla nich sposobem na osiągnięcie tego. Mają też nadzieję, że ta nowa relacja będzie dla nich prawdziwą szansą na szczęście i miłość.

Mężczyźni po rozstaniu często szukają nowej kobiety, która będzie dla nich źródłem emocjonalnego wsparcia. Pragną znaleźć osobę, która zrozumie ich sytuację, przy której nie powielą kolejny raz poprzednich błędów. Wielu mężczyzn szuka też nowej kobiety, która pozwoli im ponownie zakochać się i zacząć nowy, szczęśliwszy rozdział w ich życiu.

Pragnie zapomnieć

Mężczyźni po rozstaniu często uciekają się do poszukiwania pocieszenia w ramionach innych kobiet. Jest to sposób na zapomnienie o poprzedniej partnerce i zagłuszenie bólu po rozstaniu. To częsta reakcja na uczucia wywołane pustką i samotnością.

Szukając nowej kobiety, mężczyźni często szukają zastępczyni, która będzie wyglądać i zachowywać się podobnie do ich poprzedniej partnerki. Dla nich jest to forma obrony przed ponownym bólem i zranieniem, które mogłoby się pojawić, gdyby postawili na inną osobę. Dzięki temu są w stanie wywalić ze swoich głów negatywne wspomnienia, a czasem także i te pozytywne, z byłego związku.

Wywołuje zazdrość

W niektórych przypadkach, gdy mężczyźni nie zgadzają się z rozstaniem, postanawiają oni wywołać w partnerce zazdrość, aby wzbudzić w niej na nowo uczucie, dzięki któremu zechce ona wrócić i na nowo stworzyć ich związek.

W tym momencie wielu z nich decyduje się na poszukiwanie nowej partnerki, aby zwrócić uwagę byłej dziewczyny. Takie działanie jest bardzo często spotykane po rozstaniu i może być bardzo szkodliwe, ponieważ wprowadza w byłą partnerkę w stan rozczarowania i złości.

Mężczyzna, który poszukuje nowej partnerki po rozstaniu, może również uważać, że widząc go z nową kobietą, w oczach swojej byłej zbuduje on swoją wartość i sprawi, że pożałuje ona tego, że ich związek dobiega końca.

Buduje poczucie własnej wartości

Czasem mężczyźni pragną również zbudować w ten sposób poczucie własnej wartości i męskości, dlatego wybierają się do innej kobiety, aby poczuć, że są wciąż żądani i atrakcyjni dla płci przeciwnej. Zazwyczaj, jeśli mężczyzna ma nadzieję odzyskać byłą partnerkę, nie jest zainteresowany trwałym związkiem z nową kobietą i po prostu pragnie wywołać w niej zazdrość i zaskoczenie, jednocześnie budując w sobie pewność siebie.

Niestety, korzystanie z takiego manewru może mieć poważne skutki psychiczne i emocjonalne i nigdy nie daje trwałego szczęścia. Zazdrość może również wywołać nieporozumienia i konflikty, a poczucie pewności siebie zbudowane w ten sposób z pewnością nie przetrwa zbyt długo.

Już wcześniej miał to zaplanowane

W niektórych przypadkach mężczyzna idzie do kobiety, którą zdążył już dobrze poznać i już wcześniej planował zostawić swoją obecną kobietę. W takiej sytuacji potrzebne było tylko zakończeniu związku, aby mógł rozpocząć jego nowy związek z inną kobietą, którą zainteresował się w trakcie trwania poprzedniego związku.

Jeżeli po rozstaniu, mężczyzna pojawia się u boku kolejnej partnerki i natychmiast rozpoczyna z nią nowy związek, może oznaczać to, że już wcześniej planował zostawić swoją ex i ich życie, aby rozpocząć nowe życie.

Jednak nowy związek nie zawsze musi oznaczać to, że było to ukartowane. Mężczyźni reagują inaczej niż kobiety i w niektórych przypadkach, nowy związek może być sposobem na to, aby pozbyć się pozytywnych wspomnień, które przytłaczają go i uwolnić się od poprzedniego związku.

Aby dowiedzieć się więcej na temat relacji damsko-męskich, najnowszych sposobów nawiązywania znajomości i tego, czego możesz spodziewać się, korzystając z aplikacji randkowych, odwiedź https://www.najlepszawersja.com/darmowe-portale-randkowe.

Podsumowanie

Koniec związku to trudny czas, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Dla jednych może to być okazja, by nawiązać nowe znajomości, dla innych — konieczność zmierzenia się z własnymi uczuciami. Jedni przeżywają rozstanie w samotności, inni niezwłocznie szukają szczęścia przy innej kobiecie. Niezależnie od tego, jakie są powody, dla których facet po rozstaniu idzie do innej, ważne jest, aby robić to w sposób odpowiedzialny i uważny.

Czasami poszukiwanie miłości może być dobre dla duszy, ale ważne jest, aby upewnić się, że jest ona oparta na szczerych uczuciach i zdrowych relacjach.

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.