Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Ostrów Mazowiecka na straży zdrowia młodzieży.Spotkanie poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie na temat "Wymagań higieniczno-sanitarnych w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży". Pracownicy stacji przeprowadzili prelekcje dotyczące nadzoru nad higieną dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwem żywności i żywienia. 

2023/06/spotkanie-dotyczace-bezpiecznego-wypoczynku-fot-powiatowa-stacja-sanitarno-epidemiologiczna-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_64804048ab86f Fot. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej

W piątek 2 czerwca spotkanie w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej przyciągnęło szerokie grono osób zainteresowanych tematem "Wymagań higieniczno-sanitarnych w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży". Spotkanie przyciągnęło nie tylko organizatorów różnych form wypoczynku dla dzieci i młodzieży, takich jak kolonie, półkolonie, obozy i biwaki, ale także przedsiębiorców prowadzących ośrodki wczasowe oraz podmioty świadczące usługi w zakresie żywienia w wymienionych formach wypoczynku. Celem spotkania było omówienie kluczowych aspektów związanych z organizacją bezpiecznego i higienicznego wypoczynku dla młodych osób. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej przeprowadzili szereg prelekcji na temat nadzoru nad higieną dzieci i młodzieży oraz bezpieczeństwem żywności i żywienia.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami organizacji wypoczynku oraz warunkami higieniczno-sanitarnymi w placówkach wypoczynku. Dodatkowo omówione zostały wymagania dotyczące żywienia zbiorowego w tych placówkach. Spotkanie miało charakter interaktywny - uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i udziału w dyskusji. To otwarte podejście pozwoliło na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości oraz zdobycie konkretnych, praktycznych porad.

To spotkanie to kolejny krok na drodze do zapewnienia najwyższych standardów higieniczno-sanitarnych w placówkach wypoczynku dla dzieci i młodzieży w naszym regionie. Wszystkie podmioty zaangażowane w organizację i świadczenie usług w tym sektorze muszą być świadome swojej roli i odpowiedzialności, zarówno dla dobrobytu dzieci i młodzieży, jak i dla przestrzegania przepisów sanitarnych.

Spotkania te są kluczowe dla zapewnienia, że wszystkie placówki wypoczynku są bezpieczne, czyste i zdrowe dla wszystkich uczestników. Poprzez edukację i współpracę, możemy dążyć do ciągłego doskonalenia naszych standardów i praktyk.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.