Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Jak spędzać jesienne wieczory? Propozycje dla miłośników książek

Wszystkie pory roku mają swoją specyfikę. Wiosną budzimy się do życia po ospałej zimie i z chęcią wskakujemy na rower, aby wrócić do dobrej kondycji fizycznej. Lato jest czasem urlopów, gdy każdą wolną chwilę poświęcamy na podróżach lub spędzamy ciepłe dni na świeżym powietrzu. A jesień? Po intensywnym lecie dobrze jest odpocząć, usiąść na fotelu i nadrobić książkowe zaległości. Dowiedz się, co możesz zamówić z katalogu świetnie zaopatrzonej księgarni internetowej i daj się uwieść literaturze.

2023/11/20231115132608-download-jpg_6554c86646c36

Uwielbiasz kino? Zacznij od książki!

W 2023 roku polskim kandydatem do Oscara jest zrealizowany w interesującej formie film "Chłopi". Animowana fabuła to kolejny powrót twórców filmowych do powieści Władysława Reymonta, za którą pisarz otrzymał niemal 100 lat temu Literacką Nagrodę Nobla. Październikowa premiera może być świetnym pretekstem, aby powrócić do ponadczasowej historii trudnej miłości Antka Boryny i Jagny.

W szkole średniej "Chłopi' są lekturą, lecz w większości placówek omawiane są zaledwie fragmenty powieści. Co istotne, akcja powieści zaczyna się właśnie jesienią! To niezwykłe dzieło liczy kilkaset stron, dlatego warto już na początku roku szkolnego kupić tę książkę i stopniowo przeżywać razem z bohaterami kolejne zdarzenia, rozciągnięte w czasie na wszystkie pory roku. "Chłopów" Reymonta można zarówno czytać, ale i słuchać w formie audiobooka.

Jeśli interesuje Cię współczesna literatura polska, sięgnij chociażby po książki Jakuba Małeckiego. Film zrealizowany na podstawie jego powieści także trafia jesienią do kin. Kinga Dębska przeniosła na ekran "Święto ognia", czyli jeden z bestsellerów ostatnich lat. Przed kinowym seansem poznaj bohaterów, którzy każdego dnia są gotowi walczyć z przeciwnościami, aby móc choć o kilka centymetrów przekraczać granice własnych słabości.

Języki obce - Twoja jesienna misja specjalna

Tej decyzji lepiej nie odkładać na później. Teraz właśnie jest najlepszy czas na to, aby porządnie wziąć się za naukę języków obcych. Po letnich szaleństwach, relaksujących podróżach i odprężających wojażach nadszedł czas trochę popracować. Jesień jest idealną porą roku, aby poprawić własne umiejętności lingwistyczne. Kto wie, może wiosną pojedziesz do Hiszpanii i będziesz musiał dogadać się w lokalnym języku? Powtarzaj słownictwo, poznaj zasady gramatyczne i ćwicz budowanie wypowiedzi.

W księgarni internetowej Edugaleria.pl znajdziesz wszystkie niezbędne materiały dydaktyczne. Oferta e-sklepu zawiera zarówno podręczniki szkolne dla uczniów szkół podstawowych oraz średnich, jak i kursy językowe dla dorosłych. Jeżeli zarządzasz firmą i marzysz o ekspansji zagranicznej, sięgnij po ćwiczenia skupiające się na tematyce biznesowej. Swoje umiejętności sprawdzaj za pomocą... książek! Czytaj angielskie wydania klasyki literatury i utrwalaj słownictwo poprzez codzienny kontakt z językiem.

A po lekturze czas na integrację!

Czytanie książek to bardzo samotnicze hobby. Gdy zanurzysz się w świecie liter zbyt głęboko, powrót do rzeczywistości mogą Ci zapewnić chwile spędzone z bliskimi. Kupuj w księgarni internetowej Edugaleria.pl gry planszowe i zachęć rodzinę lub znajomych do zabawy. Wspólnie rozwiązuj zagadki, odkrywaj informacje o świecie i stymuluj swoją wyobraźnię.

W katalogu znajdziesz też gry zręcznościowe i edukacyjne, które są przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach. Taka forma rozrywki może być ciekawym sposobem na jesienną nudę. Deszczowe dni spędzaj zatem na lekturze lub planszówkach, a z pewnością uda Ci się powitać wiosnę w dobrym humorze.

Artykuł sponsorowany

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.