Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Edukacja


Muzealny Klub Nauczyciela zaprasza nauczycieli szkół podstawowych na spotkanie z animacją "Tajemnica bohatera"

W czwartek 14 grudnia 2023 roku o godzinie 17.00 w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się kolejne spotkanie Muzealnego Klubu Nauczyciela. Tym razem tematem spotkania będzie animacja "Tajemnica bohatera", która przedstawia sylwetkę Witolda Pileckiego.

2023/12/unnamed-1-jpg_656ef512ce000 Fot. Materiały organizatora

Animacja została stworzona przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich we współpracy z firmą Animacja Film. Jest to prosty i przystępny sposób na przedstawienie uczniom postaci Witolda Pileckiego. Animacja opowiada o jego życiu i działalności, a także o jego bohaterskim czynie, jakim było dobrowolne wkroczenie do Auschwitz.

Spotkanie poprowadzi Olga Tumińska, nauczycielka języka polskiego w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to doświadczona edukatorka, która zajmuje się tematyką historyczną. Autorka scenariuszy zajęć w publikacjach IPN.

Organizatorzy zapraszają nauczycieli szkół podstawowych na spotkanie z animacją "Tajemnica bohatera". Będzie to okazja do poznania sylwetki Witolda Pileckiego i wykorzystania animacji w swojej pracy dydaktycznej.

Spotkanie jest bezpłatne.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.