Niedzielne rozgrywki koszykówki przyniosły Sokołowi zwycięstwo! (zdjęcia)

Fani naszego lokalnego Sokoła mieli powód do świętowania w ostatnią niedzielę stycznia. Odbył się wtedy mecz, w którym drużyna zmierzyła się z KS Legion Legionowo w hali MOSiR przy ul. Trębickiego 10.

2024/01/mg-5745-jpg_65b8fae0d0ffa

O tym, jak spotkanie przebiegło niech wypowie się znów sam zespół:

- "Wygrywamy z KS Legion Legionowo 85:77.
Wygrana cieszy, ale... musimy być bardziej skoncentrowani, w III kwarcie mieliśmy już 23 pkt przewagi (52:29), ale popełniliśmy kilka strat z rzędu, pozwalając rywalom na jej zniwelowanie do... 2 pkt w niespełna 4 minuty (54:52).

Na szczęście ponownie uzyskaliśmy bezpieczną przewagę którą utrzymaliśmy do końca meczu, nawet na chwilę nie tracąc prowadzenia.
To był zdecydowanie lepszy mecz niż tydzień temu, rywal postawił wysoko poprzeczkę ale daliśmy radę.

Mała ciekawostka - w pewnym momencie na parkiecie było 9 zawodników, którzy graja lub grali w barwach Sokoła. W sumie w składzie gości wystąpiło 6 takich zawodników, których oczywiście pozdrawiamy, fajnie było Was znowu zobaczyć. Dziś górą jednak aktualny skład Sokoła.

Najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobył Adam Anusewicz 24 pkt, w zespole Legionu 25 pkt zdobył Przemysław Lewandowski (weteran parkietów, który zapewne będzie grał w kosza do końca świata i jeden dzień dłużej)." - czytamy w relacji z wydarzenia

20. kolejka II Ligi Koszykówki Mężczyzn gr. B zgromadziła przyzwoitą grupę chętnych do oglądania sportowych wyczynów swoich ulubionych drużyn kibiców. Pełnią emocji reagowali na każdy zwrot akcji i głośno dopingowali swoich faworytów przy wszelkich decydujących momentach. Warto dodać też, że w składzie rywali było kilku zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno reprezentowali barwy Sokoła. Jak wspomniano w powyższym cytacie, przeciwnik postawił poprzeczkę wysoko, lecz tym razem aktualny skład naszej lokalnej drużyny "wrócił z tarczą, zamiast na tarczy". Gratulujemy Sokołowi wygranej i życzymy sukcesów w kolejnych, nadchodzących zmaganiach!

Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 85:77 KS Legion Legionowo