Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Edukacja


Pilot F-16 spotkał się z uczniami CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie (zdjęcia)

W piątek, 2 lutego, CSL Technikum Lotnicze w Nagoszewie miało zaszczyt gościć wyjątkowego gościa - kapitana Macieja Krakowiana, doświadczonego pilota samolotu wielozadaniowego F-16, znanego w środowisku lotniczym jako "Slab". Spotkanie to zgromadziło blisko 40 uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na możliwość zobaczenia z bliska osoby żyjącej ich marzeniem o lataniu.

2024/02/maciej-krakowian-w-csl-8-webp_65c09c3a50859 Fot. Targor Flight Club Ośrodek Szkolenia Lotniczego

Kapitan Maciej Krakowian, znany również jako "Slab", jest pilotem samolotu wielozadaniowego F-16, którego kariera i doświadczenie są inspirującym przykładem dla wielu. Od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie lotnictwem, co skierowało go na ścieżkę edukacyjną związaną z tym obszarem. Jego podróż rozpoczęła się w Ogólnopolskim Liceum Lotniczym w Dęblinie, a następnie kontynuowana była w United States Air Force Academy w Colorado Springs, gdzie zdobył solidne fundamenty wiedzy i umiejętności niezbędne w karierze pilota wojskowego.

Po ukończeniu edukacji w USA i zdobyciu cennego doświadczenia, kapitan Krakowian powrócił do Polski, gdzie rozpoczął służbę jako pilot F-16. Jego zaangażowanie i umiejętności zostały docenione w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego, gdzie pełnił funkcję narratora i safety observera, a ostatecznie został pilotem pokazowym F-16 Tiger Demo Team Poland.

Spotkanie w CSL Technikum Lotniczym w Nagoszewie było wyjątkową okazją dla uczniów, aby z bliska poznać świat lotnictwa od doświadczonego pilota. Kapitan Krakowian nie tylko opowiedział o swojej karierze i doświadczeniach, ale także podzielił się wiedzą na temat codziennych obowiązków pilota, przygotowań do misji i pokazów lotniczych, co z pewnością było inspirującym doświadczeniem dla młodych entuzjastów lotnictwa.

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Pilot F-16 spotkał się z uczniami CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie (zdjęcia)

1/18
2/18
3/18
4/18
5/18
6/18
7/18
8/18
9/18
10/18
11/18
12/18

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.